Wpis z mikrobloga

Siemka - co na pierwszą kolarkę/gravelka? Ze śmiganiem jakotako mam doświadczenie, zrobiłem na raz 160km traskę zwykłym crossem za 1k, wiele trasek w okolicach 100kmów. Zawodwocem nie jestem i raczej nie będę, ale lubię ten sport, jeśli moje wyczyny tak nazwać można. Dlatego nie szukam niewiadomo czego.

Mnie zainteresował Triban RC520 XL - używki są za ~3.5k, osprzęt shimano 105. Ktoś może podpowiedzieć plusy minusy?

Chciałbym, aby zakup był możliwie na lata i możliwie wygodny (miałem pewne problemy z plecami, co trochę zresztą przy mojej najdłuższej trasie też przeszkadzało). Fajnie jakby to było na tiagrze, bo z moim budżetem wiem że można i nówkę z tym osprzętem złapać.

193cm/100kg, więc raczej coś dużego potrzebuję.

Budżet to najfajniej 3-4k, jeśli serio warto dopłacić więcej, to słucham propozycji - ale zawodowcem raczej nie będę, więc milionów monet płacić nie chcę.

#kolarstwo #rower #szosa #triban
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@minecraft2137: śmigam tribankiem rc520. Jestem bardzo zadowolony, osprzęt Shimano 105 bardzo dobry. Najsłabszym elementem są hamulce hybrydowe trp, ale ujdzie. Jeżdżę sporo po lesie i daje radę. Jest to mój pierwszy gravel i oczywiście są lepsze, ale żeby kupić lepszy raczej musiałbyś wyłożyć 2 razy wyższy budżet.
@MordimerMadderdin: ja jestem laik, więc mi to się spodoba pewnie 100 innych modeli w podobnym budżecie :D Szczególnie, że przesiadam się z losowego crossa właśnie. Tak czy siak podoba mi się, że tutaj jest osprzęt 105 i mam opcję zgarnięcia takiego rowerka u siebie lokalnie w mieście za niezłą cenę.

No to mnie najprawdopodobniej przekonaliście i będzie na czym rzeźbić kilometry w nowym sezonie - dzięki @MordimerMadderdin @veracholera @chamstwo_w_spreju :D
Najsłabszym elementem są hamulce hybrydowe trp


@chamstwo_w_spreju: To wcale nie jest najsłabszy punkt. Problematyczne tu jest jak pancerze idą i ile syfu się dostaje do pancerza. Plus brak umiejętności ich ustawienia i słabe klocki hamulcowe stockowe, dzięki czemu ludzie plują jakie to gówniane hamulce, a jak się potrafi zadbać to są aż za mocne
@minecraft2137: W tej cenie raczej nic lepszego nie znajdziesz. Rower raczej z tych wygodnych. Rower jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@minecraft2137: zazwyczaj traski tak między 15-30km, ale mam na koncie też kilka po 160-180 km. Tu sporo zależy od innych czynników. Gaci, spodni, rękawiczek itd. wymieniłem sobie opony na szersze gravelowe i komfort jest raczej dobry, ale nie mam tutaj porównania do innych. Na pewno po kamienistym terenie dokuczają wibracje, ale to oczywiste
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@guru8: tak, masz rację. Ale prawda jest że mają niestety wadę hamulców na linkę, że ich modulacja nie jest tak precyzyjna jak hydraulików. Tylko to w sumie obnaża ich słabość, siła hamowania i inne parametry wystarczające. Ze mną mają co hamować, bo ważę 85kg
@minecraft2137: Mam tribana od 10 lat. Najpierw jako podstawowa szosa, teraz bardziej jako backup i sporadyczna zimowke. Wyregulowany i zadbany to faktycznie rower na lata którym można robić po 200km. Jak dla mnie optymalny wybór w tych pieniądzach. Osobiście nie jestem fanem używek, ale mam znajomych którzy efekty polowania na fb czy olx sobie całkiem chwalą, wiec jak masz kogoś kto jest w stanie pomoc w ocenie oferty, ostudzić emocje i
Mnie zainteresował Triban RC520 XL - używki są za ~3.5k, osprzęt shimano 105. Ktoś może podpowiedzieć plusy minusy?


@minecraft2137:
+ hamulce HY/RD - pełnej hydrauliki w klamkomanetkach to raczej w tym budżecie nie znajdziesz bo ceny oszalały. Czy to źle? Linki łatwo się wymienia, a działa to lepiej niż czysto mechaniczne hamulce. Co do klocków - jeśli kupujesz używkę, to i tak loteria co tam będzie założone
+ 105 - z