Wpis z mikrobloga

Nowy rok przyniósł rozpoczęcie nowego pamiętnika, który w moim wykonaniu jest też art journalem i póki co dziennikiem, bo w tym roku nie ominelam jeszcze ani jednego dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedyś nie przywiązywałam aż takiej wagi do wyglądu samego pamiętnika, a już na pewno nie jego okładki. Od jakichś 3-4 lat ma to dla mnie znaczenie, dlatego w tym roku postawiłam na ręcznie szyty notes z materiałową okładką ()

Tani nie był, ale jest przepiękny!

#pamietnik #pisanie, trochę #rekodzielo i #czujedobrzeczlowiek ale w zasadzie nawet #hobby tu pasuje
cytmirka - Nowy rok przyniósł rozpoczęcie nowego pamiętnika, który w moim wykonaniu j...

źródło: comment_1673114724whuUzvkItnBZnzhaRIMdXn.jpg

Pobierz
  • 12
@cytmirka:
Wygląda świetnie, ale to nic w porównaniu z tym, jak ty się czujesz posiadając go. Ja dopiero w tamtym roku zrozumiałem, dlaczego moim wcześniejszym pamiętnikom/dziennikom nie udawało się przetrwać. Potrzebowałem papieru, fizycznego kontaktu ze swoim obserwatorem i nawet tego dźwięku, który uwielbiam, gdy cienkopis trze o kartkę (chociaż bardziej błogie jest, gdy to szorstki papier, na przykład taki ze szkicownika). W ten sposób pisałem codziennie od zeszłorocznego lipca w takim
@Lecerdian: U mnie w pamiętniku pojawiają się pozapamiętnikowe elementy w postaci zdjęć albo różnych papierowych pamiątek :D Nie mam marginesów, bo najlepiej się czuję pisząc na pustych (czystych) kartkach kiedy mogę sobie sama te marginesy i moment zakończenia pisania na danej stronie wyznaczyć xD

Często tez kończę wpis w połowie strony, wiec czasem ją ozdobie różnymi papierowymi elementami (coś jak na zdjęciu) albo napisze jakis odpowiadający do sytuacji cytat lub fragment
@cytmirka:
To jest to. Ja uwielbiam pisać na czystej, białej kartce. W ten sposób ćwiczę pisanie automatyczne. Masz rację, trzeba będzie pójść na całego.

To jest twój 17 pamiętnik, poleciłabyś coś? kupujesz gotowe pamiętniki, które mają tyle stron, co rok, czy modyfikujesz takie zeszyty? doczytałem, że nie był tani, więc przynajmniej ten, kupny.
@Lecerdian: Kupuję pamiętniki, które mają minimum 200 stron, ten chyba ma 250 :D Całego raczej nie zapiszę, bo czasem zdarza się, że mam wenę na zaledwie 5-6 wpisów w ciągu całego miesiąca. W ostatnim pamiętniku, który tez miał tyle stron zostało mi niezapisanych jakieś 20-30 stron, ale lubię rozpoczynać i kończyć pamiętniki wraz z początkiem i końcem danego roku, daje to w pewnym sensie jakieś ramy czasowe :D

Nie mam za
@cytmirka:
Oki, dzięki za wskazówki. Ja potrzebuję strony na każdy dzień, ale będę celował tak jak ty, w czyste kartki - chyba oboje rozumiemy, jak to bardzo wpływa na kreatywność.

Rzeczywiście, pakamera, tam jest dużo ciekawych rzeczy :) zdarzyło mi się tam znaleźć naszyjnik z kwiatem zamkniętym we szkle dla kobiety...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cytmirka: a potrafiłabuś zrobić, nie białą a czarna kartkę, taką w stylu creepy? Ale żeby była straszna, czy mhhh jak z thrillera?