Wpis z mikrobloga

Jeśli masz sprzęgło w przerzutce i możesz je wlaczac/wyłączać, żeby łańcuch się nie telepal, to moje pytanie brzmi - czemu w ogóle jest możliwość włączania tej opcji i wyłączania? Przecież możnaby ustawić tak żeby łańcuch nie skakał i tyle ¯\_(ツ)_/¯

Czy jak zjedziecie z gór #gravel kiem to później przełączączacie sprzęgło na opcje "telep łańcuchem"? Zastanawiam się po co ta opcja? Czy jazda z usztywnionym łańcuchem szybciej zużywa elementy?
#rower #kiciochpyta #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WyuArtykyu: boże święty, mamy 2023 a ciągle się pojawiają takie pytania :] Wyłączamy sprzęgło tylko podczas prac serwisowych, mam nadzieję że pomogłem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WyuArtykyu: zużywa się sprzęgło, ale po to jest by nie telepało łańcuchem. A przy włączonym sprzęgle nie będziesz w stanie zdjąć koła. Zostaw włączone i jeździj. Tylko wyłączaj do zdejmowania koła czy regulacji przerzutek. Jeszcze wyłączam przy smarowaniu łańcucha.
  • Odpowiedz
zużywa się sprzęgło, ale po to jest by nie telepało łańcuchem.


@Fraagles: @WyuArtykyu: Skąd wiedza, że jakieś sprzęgło się zużywa? Od miesięcy testuję grx812 i nie potwierdzam co więcej nie ma czegoś takiego no bo jak?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4x80: no to ja też nie zauważyłem, a stwierdzam to tylko po tym, że są w necie poradniki do regulacji sprzęgła i jego serwisu.
  • Odpowiedz
@WyuArtykyu czy wy w rowerach macie jakieś sprzęgło? Wtf? xD to rowery za 10k zł pewnie? (jakby co to szanuję, bez naśmiewania się, po prostu jestem zdziwiony)
  • Odpowiedz