Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak przygotować się do rozmowy o podwyżce w #korpo? W kwietniu u mnie w firmie rozdawane są podwyżki. W tamtym roku dostałem marne 500 zł brutto, pomimo obiecywania firmy że wyrównają inflację (I expected nothing but was still let down xD). Wtedy nie protestowałem, bo nie miałem umowy na czas nieokreślony. Od lipca już mam. Mam stanowisko mida w dziale finansowym. Staż w obecnej firmie to półtora roku. Zacząłem od 7k brutto, teraz mam 7,5k. Dla jednych to mało, a dla innych nie. Po prostu nie miałem innych ofert a bardzo chciałem zmienić poprzednie gównokorpo na lepsze (czyli prawie każde inne).
Chcę podwyżkę, bo przez #inflacja coraz bardziej nie opłaca mi się siedzieć w wojewódzkim. Szczególnie teraz, gdy za schowek na miotły 25m2 trzeba wydawać 2,5k-3k miesięcznie. 29 lvl bez dziewczyny, więc nie ma podzielić kosztów utrzymania. Kredyt oczywiście też mi ostatnio odleciał, a nie chcę kisić się w pokoju z jakimiś patusami tak jak kilka lat temu. Oczywiście firma ma w dupie moją sytuację i inflację, dlatego muszę użyć innych argumentów. Oto część z nich:
- korpo pomimo prognoz zakończyło ubiegły rok finansowy na plusie (+2% r/r)
- wszelkie KPI w moim dziale/teamie były na najwyższym poziomie odkąd te stanowiska istnieją (ok. 10 lat, z czego 5 w Polsce)
- jestem po rozmowie rocznej i zostałem oceniony przez górę jako exceed expectations; poza tym się rozwijam biorąc udział w kursach z pracy, nauce niemieckiego, korpopiwach i tym podobnych bzdetach.
Management z Polski jest miły i nie stoi nad nami z batem jak to zazwyczaj w korpo wygląda (manager się nie wpierdziela w robotę, a z moją TL-ką mam bardzo dobre relacje, do października pracowała ze mną na procesie), ale nie oszukujmy się, w takich firmach wszystko zależy od centrali. Poza tym nie wiem czy nie jest tak, że im więcej zaoszczędzą na podwyżkach, tym więcej wezmą do kieszeni w ramach premii. A firma pewnie będzie szukała oszczędności z powodu inflacji i utraty rynków w Rosji i na Ukrainie.
#pracbaza #zarobki #korposwiat

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b972c13aff44a0fb1b0a76
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak przygotować się do rozmowy o po...

źródło: comment_1673102426hHQvHPP29NjGLGhuJaVx6G.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Najpierw zrób rozeznanie ile na dzień dzisiejszy jesteś warty na rynku pracy. Bo jeżeli tu chodzi tylko o hajs i walczysz o te 10%-15% inflacyjnej to może się okazać, że zmiana pracodawcy da Ci z miejsca z 30%+. Pytanie oczywiście, czy skok do innego pracodawcy jest u Ciebie obecnie dobrym rozwiązaniem.
Warto wiedzieć też, jakie są obecnie widełki na danym stanowisku w firmie. Korpo takie rzeczy ma i jak jesteś już na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: przecież te argumenty możesz sobie co najwyżej schować do kieszeni bo menago to #!$%@? obchodzi, jak z tabelek wyjdzie, że ci się należy podwyżka to dostaniesz, jak nie to nie.Standardowo jak w każdym korpo, szukasz sobie innej roboty, potem idziesz do przełożonego i albo w lewo albo w prawo.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wysyłasz cv do innych firm, patrzysz ile są w stanie dać. Z ofertą na ręku idziesz do pracodawcy: hej, dstałem ofertę za moja pensję + X. Dobrze mi się tu pracuje, ale nie chcę zarabiać mniej niż mógłbym gdzie indziej. Wyrównasz tę ofertę?
  • Odpowiedz
OP: @tentin_quarantino: ja nie jestem w IT, więc B2B odpada. Zresztą żeby się opłacało to musiałbym dostać srogą podwyżkę.
@Matemit: tak, w tej chwili chodzi głównie o hajs, ale z drugiej strony nie chciałem zmieniać roboty w tym roku, bo nie wiem czy w ogóle będę wiązał przyszłość z obecnym miastem przy tych kosztach życia. Dużo znajomych z moich okolic wróciło z powrotem w rodzinne strony - dużo firm
  • Odpowiedz
mam wrażenie, że jestem w dole widełek płacowych,


@AnonimoweMirkoWyznania: dlaczego opierać się na wrażeniu, skoro możesz uzyskać info o konkretnych stawkach od swoich współpracowników :-)? Korzystaj z możliwości.

Jak przygotować się do rozmowy o podwyżce w #korpo?

@AnonimoweMirkoWyznania: zadać pytanie przełożonemu: co się musi realnie zadziać, żebym dostał stawkę X, na co mogę liczyć po roku, dwóch, trzech. Oczekujesz konkretnych liczb bez owijania w bawełnę. To jest ta słynna
  • Odpowiedz