Wpis z mikrobloga

Poprzedni wpis sie spodobal, wiec tym razem kabina operatora (wlasciwie centrum dowodzenia) tzw. collectorem czyli prototypowym urzadzeniem do zbierania konkrecji polimetalicznej.

Ten zbieral na glebokosci 4300m.

Konkrecje zbiera sie, poniewaz zawiera wysokie ilosci manganu, kobaltu, niklu i miedzi do budowania baterii EV.

#robotyka #automatyka #elektronika #technologia #morze #marynarz #statki #offshore #pracbaza i moze troche #it
bartek555 - Poprzedni wpis sie spodobal, wiec tym razem kabina operatora (wlasciwie c...

źródło: comment_1673100685MPq70pEWqxp4ejNFO2bmKf.jpg

Pobierz
  • 17
@kartofel: tutaj sa calkiem inni operatorzy.

Wegiel o roznej wielkosci.

Rozne sa sposoby, u nas airlift czyli zassanie collectorem z dna i pionow rurka 4,3km wyslanie na powierzchnie na statek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartek555: kurna co trzeba robić w życiu, żeby mieć taką zajebistą i ciekawą robotę?
Pewno dla stałego pracownika czy kogoś z branży to po prostu "kolejna robota", ale dla kogoś spoza to lepsze jak kolejny "projekt w IT" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@patryyk9: polska kupila licencje na konkretne pole. To wszystko jest juz dawno sprawdzone i z grubsza wiadomo ile jest towaru. Kilkanscie na kilkanscie km to jest maly obszar. Zanim zaczna wydobywac to zrobia killa testow, np. Box coring i beda mogli z bardzo duza dokladnoscia oszacowac ile tego jest.
Wydaje mi sie, ze polska licencja jest tuz obok tej co bylismy i maja jeszcze jedna na atlantyku,


@bartek555: dzieki za potwierdzenie, czytałem o tym dawno, ale już nie byłem pewien czy się coś nie zmieniło.
Bardzo dziękuję