Wpis z mikrobloga

Ile obecnie zarabiają lekarze? Mam na myśli powiedzmy czterdziestoletniego lekarza specjalistę, który np. przyjmuje prywatnie (niekoniecznie z własną kliniką) i bierze dyżury. Mam na myśli także sumę wszystkich zarobków (jak na zeznaniu podatkowym) czyli uwzględniającą przychody nie tylko z etatu, ale ze wszystkich aktywności związanych z byciem lekarzem (w tym dyżury).
Wyjdzie średnio coś koło 40-60k, czy może moje predykcje są fałszywe? Pytam z czystej ciekawości, nie mam lekarza w rodzinie, którego mógłbym o to zapytać, a przychody lekarzy są na tyle rozproszone, że ciężko mi sprawdzić to po ofertach pracy

#medycyna #pracbaza #zarobki #lekarz
  • 38
  • Odpowiedz
@Reretos: za wynagrodzenia.pl:

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 6 550 PLN brutto. Co drugi lekarz otrzymuje pensję od 5 230 PLN do 10 310 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych lekarzy zarabia poniżej 5 230 PLN brutto. Na zarobki powyżej 10 310 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych lekarzy.


Oczywiście lekarze w większości skorumpowane gnidy i ogólnie jedna z najbardziej skorumpowanych profesji -pewnie sporo biorą prosto w łapę,
  • Odpowiedz
@francoisinho: w internecie nikt jawnie nie napisze ile zarabiają, tak samo pielęgniarki czy ratownicy medyczni. Z kolei jeśli chodzi o główne pytanie to 40k miesięcznie bez problemu mogą wyciągnąć, żaden lekarz nie pracuje wyłącznie w jednym miejscu pracy, poza etatem w danym szpitalu idą na dyżury do innych, do tego mają możliwość dorabiania sobie na dyżurach NPL, ale tam z kolei niezbyt ich ciągnie bo stawki nie są zbyt zadowalające jak
  • Odpowiedz
@francoisinho: Weź mnie nie rozśmieszaj, takie wykresy jak pracuj czy jakieś wynagrodzenia, to są robione dla największych naiwniaków.
W przypadku lekarza ciężej mi wywnioskować realną pensję, ale np. w moim zawodzie średnią (a w zasadzie medianę) podają niecałe 9k brutto https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-programista-stanowisko-ogolne, a w ofertach dla osób z doświadczenem >2 lat ciężko w ogóle takich zarobków szukać. https://nofluffjobs.com/pl/backend?criteria=seniority%3Dmid&page=1

Z lekarzami jest to jeszcze bardziej przekłamane, bo działalności, dyżury itp i to naprawdę
  • Odpowiedz
@Reretos: do programistów takie strony wliczają często testerów, adminów i nauczycieli informatyki, a średnia działa także że wychodzi ile wychodzi

A na nofluffjobs wysłałeś około 300 ofert dla rynku, na którym jest pewnie pół miliona informatyków, wnioski wyciągnij sam
  • Odpowiedz
@francoisinho: Jakiś losowy lekarz z losowej strony karty na znanylekarz https://www.znanylekarz.pl/anna-czajkowska-3/dermatolog/wroclaw#address-id=%5B500271%5D&filters%5Bspecializations%5D%5B%5D=52
200 zł za 15 minut wizyty, choć akurat widzę dużo wolnych terminów, to bardzo często szukając sobie takiego losowego lekarza widzę kogoś kto bierze po te 200 zł za 12-15 minut i ma wypełniony grafik

Po prostu wszystkie zawody raczej lubią sobie pokazywać mniejsze zarobki, takie jak na regularnej wypłacie na umowie o pracę, często dla najmniej doświadczonych (jak u
  • Odpowiedz
@francoisinho: źródło mam takie, że sam jestem w branży medycznej i może bezpośrednio nikt tego na głos nie mówi, ale jak lekarz odmawia dyżuru, bo 150-200 na godzinę jest mu mało to matematykę zostawiam tobie ;))
  • Odpowiedz
@Reretos: zrób eksperyment - zadzwoń do któregoś z tych lekarzy, co to ponoć nie mają terminów i zapytaj, kiedy cię przyjmą - możesz być pewny, że termin się szybko znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście, że wśród lekarzy jest ogromna szara strefa i łapówkarstwo, ale nie wyciągną z tego 4-6 razy więcej niż na etacie (zakładając kwoty brutto w twoim pierwszym poście).

@Gibbeusz: czyli twoje źródło
  • Odpowiedz