Wpis z mikrobloga

Ile obecnie zarabiają lekarze? Mam na myśli powiedzmy czterdziestoletniego lekarza specjalistę, który np. przyjmuje prywatnie (niekoniecznie z własną kliniką) i bierze dyżury. Mam na myśli także sumę wszystkich zarobków (jak na zeznaniu podatkowym) czyli uwzględniającą przychody nie tylko z etatu, ale ze wszystkich aktywności związanych z byciem lekarzem (w tym dyżury).
Wyjdzie średnio coś koło 40-60k, czy może moje predykcje są fałszywe? Pytam z czystej ciekawości, nie mam lekarza w rodzinie, którego mógłbym o to zapytać, a przychody lekarzy są na tyle rozproszone, że ciężko mi sprawdzić to po ofertach pracy

#medycyna #pracbaza #zarobki #lekarz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reretos: tak, uop. Teorytycznie etat, więc płacone za 40h, no ale jak na wszystkich wyższych stanowiskach część pracy zanosi do domu, udaje, że zajmuje jej np. 10h, a w rzeczywistości 2h. itp
  • Odpowiedz
@depish: No to rzeczywiście szału nie robi, ale z tego co kojarzę to lekarze właśnie z jakichś dyżurów i pracy w kilku miejscach robią fajniejsze pieniądze
  • Odpowiedz
@depish: Bardzo ciężko to przeliczyć 1:1, bo z drugiej strony większość zawodów nie może sobie w ogóle wziąć dobrze płatnych dyżurów (nawet gdyby chcieli), tylko musi się ograniczać do etatu + ewentualnie przeciętnych nadgodzin.
  • Odpowiedz
@Reretos: nie twierdzę, że lekarze zarabiają przeciętnie. Zarabiają dobrze, lepiej niż większość, ale często nie tak dobrze jak dużo osób myśli.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@depish: Pierwsze słyszę że placówka nie chce dać kontraktu lekarzowi. Przez lata praktyki zawsze 100% sytuacji to zmuszanie lekarza do brania kontraktu i odmawiajie uop.
  • Odpowiedz
@Reretos: Średnio 40-60k to dużo za dużo. Tak naprawdę zależy od specjalizacji, bo inną kasę zarobi internista, a inną jakiś np. ortopeda, gdzie masz potężną, dobrze płatną prywatę i często jeszcze w szpitalu kontrakty z premiami od wykonanego zabiegu, itd.
  • Odpowiedz
@Vaerlin: To na ile oszacowałbyś np. ortopedę albo ginekologa? Tak jak piszę lekarz już dość doświadczony, kilka miejsc pracy, ale nie jakiś najlepiej zarabiający w mieście z własną kliniką z kilkunastoma innymi lekarzami
  • Odpowiedz
@Reretos: Akurat specjalista ortopeda myślę że może się zbliżać do tych 40-60k, zależy jaką ma umowę w podstawowym miejscu pracy i co robi po godzinach. Może jakiś urolog, laryngolog też. Co do ginekologów to nie mam pojęcia. Ale „normalny” lekarz to raczej już więcej niż to nie zarobi, chyba ze serio wali 24/7 albo jest jakimś lokalnym baronem czy innym umocowanym macherem. No i większość specjalizacji jednak takiej kasy nie
  • Odpowiedz
@Reretos: uwzględniając brak życia, brak wkładu w wychowanie dzieci, zgon w wieku 65 lat to i 50k jesteś w stanie zarobić, przy powiedzmy normalnym życiu, w mieście wojewódzkim, pracując te 200-240 godzin około 25k netto może zarobisz
  • Odpowiedz