Obejrzałem powtórkę meczu Pol - Arg od 67 minuty (po drugiej bramce) pod kątem Tagliafico (gra z numerem 3). Gość grał większość czasu blisko linii i dość wysoko wychodził, rzadko był ktoś z Polaków przy nim, zwykle z 5-10m od niego najbliższy, Krychowiak to już w ogóle do kiedy grał (83 minuta), to nie był w jego pobliżu. Kilka razy Skóraś doskakiwał do niego, ale on raczej nie jest podejrzewany o znajomość hiszpańskiego. Myślę, że do incydentu "błagania" mogło dojść w okolicach 93 minuty. Do meczu zostało doliczone 6 minut, w 92 minucie wiemy, że wyprzedzamy Meksyk kartkami, tylko utrzymać te parę minut, wiadomo obrona Częstochowy jest grana i wtedy Tagliafico znalazł się w bardzo dobrej sytuacji i zrobił podcinkę nad Szczęsnym, nasi wybijają już praktycznie z linii bramkowej, rzut rożny. Myślę, że wtedy Glik, widząc jak balansujemy na granicy awansu, ale też jak blisko jesteśmy osiągnięcia tego celu, w akcie desperacji już łamanym hiszpańskim błaga o niestrzelanie. Wtedy też Tagliafico kręci się w naszym polu karnym i jest przy wykonaniu rożnego dość blisko Glika (92:37 meczu, dokładnie widać). Powtórka meczu: https://sport.tvp.pl/64286813/polska-argentyna-na-zywo-mecz-ms-2022-transmisja-online-live-stream-30112022

tl;dr IMO Krychowiak niewinny, Glik "błagał"
#reprezentacja #csiwykop #mecz #pilkanozna
Ferdynand_Lipski - Obejrzałem powtórkę meczu Pol - Arg od 67 minuty (po drugiej bramc...

• 14
@2403: nie, to było już po 2 bramce

– W meczu z Polską po naszym pierwszym golu oni nie chcieli już więcej grać. Kiedy zdobyliśmy drugiego, jeden z Polaków powiedział do mnie po hiszpańsku, na ile potrafił: "nie atakujcie więcej, proszę!". Kolejny gol mógłby ich wyeliminować – stwierdził Tagliafico

to cytat z: https://sport.tvp.pl/65524913/ms-2022-nicolas-tagliafico-o-meczu-z-argentyna-polska ale to jest już mocno "wtórne" źródło, nie wiem na ile dobrze jest to przetłumaczone, bo Tagliafico rozmawiał
Teraz pytanie kiedy to dokładnie było, bo Tagliafico wszedł na boisko jako lewy obrońca/wahadłowy w 59 minucie, w 67 minucie Argentyńczycy strzelili 2 bramkę, w tamtym momencie Meksyk już prowadził 2:0, więc wiadomo było, że mamy tylko przewagę kartek. Tylko czy ktoś "błagałby" o odpuszczenie już bezpośrednio po 2 bramce, kiedy to przecież mogło wydarzyć się jeszcze wiele różnych scenariuszy, zarówno w tym meczu jak i w meczu Arabia - Meksyk, bo
on raczej nie jest podejrzewany o znajomość hiszpańskiego

@Ferdynand_Lipski: Właśnie z tego co mówił tagliafico to nie była piękna hiszpańska mowa, więc nie ma sensu się ograniczać do podejrzewania piłkarzy, który grzali na półwyspie iberyjskim
@mariusz5891: w sumie racja, Tagliafico mówił, że ten ktoś wołał "no ataquen mas" ("nie atakujcie już"), trzy słowa to kogokolwiek Krychowiak mógł nawet w trakcie meczu nauczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc jednak Skóraś wraca na listę podejrzanych (on miał kilka razy bliski kontakt z Tagliafico)