Wpis z mikrobloga

Przyjęcie euro to strzał w kolano, trzeba być serio kretynem żeby to teraz postulować


@Polacco00: Trzeba byc kretynem zeby nie rozumiec ze trwanie przy PLN to droga do nikąd.
  • Odpowiedz
Jeśli pozbędziesz się własnej waluty i instytucji to właściwie jesteś zdany na łaskę EBC (i kończysz jak np. Grecja).


@faoiltiarna: Problemy Grecji wynikły z polityki jej rządu a nie EBC. Nie kłam.
  • Odpowiedz
Nadal Hiszpania, Portugali i Włochy maja znacznie lepsza gospodarke niz Polska.


@PDCCH: Miały też zanim wprowadziły euro, a Portugalia zdaje się już pod względem PKB pc ppp wypada gorzej.

A Grecja gdyby nie EUR to stala by sie
  • Odpowiedz
@marekrz: Nie pazernosc tylko stopy % a one wynikaja z kondycji waluty. Myslisz ze ktetynomz pisu udalo by sie zepsuc euro? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PDCCH: Przecież w Państwach Bałtyckich jest inflacja wyższa niż w Polsce i im te niskie stopy kompletnie nie służą, to kolejny argument przeciw euro -> jak jesteś małym państwem to nikt nie będzie pod ciebie polityki monetarnej robił.
  • Odpowiedz
@PDCCH: Chciałbym tylko przypmniec ze kiedy nie było inflacji polacy i tak mieli nadroższe kredyty hipoteczne w historii. bo każdy krzyczał że stopy 0.5 to tylko brać ale gdy stopy były 0.5 to maraz była 4% banu a kiedy myslałes o stałej to minimum 5%
  • Odpowiedz
bo każdy krzyczał że stopy 0.5 to tylko brać ale gdy stopy były 0.5 to maraz była 4% banu a kiedy myslałes o stałej to minimum 5%


@dzikuZplasriku: Ja nie wiem w jak #!$%@? banku brsles kredyt zmarża 4%. Ja mialem 2 kredyty hipoteczne na PLN, oba spłacone. W jedym marża 1.5 w drugim 0.5 ¯\_(ツ)_/¯ Pierwszy brany w 2003
Ten drugi brany w okolicach 2007
  • Odpowiedz