Wpis z mikrobloga

@KorwinizacjaPrzelyku: same here. Połączenie zmęczenia życiem jak u 80-latka i niedojrzałości wczesnego nastolatka. Miałem to już wieku <20 lat. Czułem, że nie pasuję do rówieśników, bo zabawa i szaleństwa nie były dla mnie. Czułem się przy nich staro. Jednocześnie często byłem (i nadal jestem) nieporadny, bezbronny i kompletnie nieobyty w sytuacjach społecznych, towarzyskich i relacjach międzyludzkich. Zatrzymałem się na etapie wczesnego nastolatka w wyniku izolacji i braku nabierania doświadczeń, które dla
@grap32: być może moje problemy mają podłoże w jakichś nieprawidłowych reakcjach bądź nieprawidłowych proporcjach jakichś neuroprzekaźników w ośrodkowym układzie nerwowym. Chłop się na tym nie zna ( ͡° ͜ʖ ͡°). Skoro postawiłeś już mi diagnozę, to mógłbyś ją szerzej objaśnić, tak żeby chłop zrozumiał? Chociaż ja zakładam, że nawet jeśli biochemia jest zwalona, to na jej nieprawidłowe funkcjonowanie wpłynęły czynniki zewnętrzne, czyli brak prawidłowego funkcjonowania w środowisku
@grap32: naprawdę myślisz, że jako nastolatek i 20-latek czułem się staro dlatego, że nadmiernie pobudzałem swój układ nagrody i przechodził on w przewlekły stan odpoczynku? XDDDDD Otóż, totalnie pudłujesz! W tamtym czasie mój układ nagrody odczuwał ciągły "głód", bo starałem się stosować surową samodyscyplinę, naiwnie wierząc, że to mnie gdzieś doprowadzi.Nie doprowadziło mnie nigdzie, ze względu na moje słabe geny i determinizm, darwinizm społeczny, który spycha nosicieli takich genów na dno