Wpis z mikrobloga

@Ataxia:

płeć psychologiczna polega na tym że każdy z nas ma jakiś zestaw cech osobowościowych i preferencji - i te rzeczy nie zawsze pokrywają się z tym co ma ktoś między nogami.


O! Czyli coś jak znaki zodiaku! A czy jak ma od dziecka ma preferencje zabawy lalkami a w dorosłym życiu projektuje ubrania dla kobiet to jakiej jest "psychologicznej płci"?
  • Odpowiedz
Wmawiać dzieciom i innym bezbronnym, że są innej płci?


@Jofiel: Wiesz co znaczy słowo "korygować" czy urojenia już ci zasłaniają zdrowe pojmowanie rzeczywistości? Bo wydaje mi się, że coś sobie wmawiasz.

to dlatego te stwory po korekcji tak często walą samobója? Zdrowe jak #!$%@? i niesprzeczne z naturą.


@FotDK: Czyjeś samobójstwo (jego powody to oddzielny temat) nie zmieni rzeczywistości i faktów naukowych. Są 2 płcie i można je korygować w
  • Odpowiedz
Ej czytam komentarze i muszę wam powiedzie, że jesteście w błędzie. To nie jest tak, że tylko prawaki uważają, że są tylko dwie płcie. To wiedzą wszyscy, a inaczej uważa jedynie bardzo mała grupa ludzi w większości skrajnej lewicy.
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: Nauka tak właśnie działa - ileś musi być ofiar, by dojść do jakichś wniosków. No i należy również wziąć pod uwagę stan niewiedzy w danym czasie. Polecam poczytać kilka dzieł z historii medycyny albo nawet obejrzeć serię Skryci zabójcy z epoki... z Suzannah Lipscomb
  • Odpowiedz
I nie, nie widać tego na skanach mózgu.


@Ataxia:
Aha, czyli jeżeli ktoś ma męskie ciało, męskie genitalia i męski mózg, ale mówi, że lubi kolor różowy, woli zachowywać się jak kobieta i chce żeby mówić do niego np Ania to musimy akceptować, zmienić system prawny i broń boże nie powiedzieć mu/jej, że jest facetem bo będziemy transfobami?

Nie żeby coś, sam jestem osobą androgyniczną, jak miliony ludzi na tym świecie.
  • Odpowiedz
@beconase: Pani profesor chyba nie zna różnicy między gender, a sex. Nie wiem jak to jest rozwiązane w niemieckim języku, ale dość śmiesznie się patrzy na ten wywiad. Pani profesor bez jakichkolwiek problemów wypowiada ię w temacie o którym nie ma żadnego pojęcia i w którym nie ma wykształcenia.
  • Odpowiedz
@NonOmnisMoriar: No tak, tylko teraz gender jest równie dobrze archaizmem, tylko ludzie chyba zapomnieli, że to się odnosiło do ról społecznych, podobnie zresztą było z tą niebinarnością, teraz role społeczne w krajach 1 świata nie istnieją, ale ludzie chcą być specjalni to #!$%@?ą głupoty
  • Odpowiedz
@beconase: @kolega_z_sasiedztwa: @SuperFancyFretka: @ibilon: @jarzyn86: Ale bzdury #!$%@? w tym wątku :D

Biologiczne płcie są dwie, chyba nikt z tym nie dyskutuje. To co kryje się za angielskim słowem gender to ta 'psychologiczna płeć', która składa się z zestawu wielu (dziesiątek, setek) różnych preferencji i zachowań - nie mają nawet związku z seksualnością czy tym co masz w majtkach.

Wytłumaczę Wam to na przykładzie, bo chyba nigdy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@To_ja_moze_pozamiatam: samobójstwo, problemy psychiczne po korekcji są argumentem i skończcie #!$%@?ć naukę amatorzy "fukin love science", nauka to dowody, szumanie absolutu, a nie kopiowanie pierdół jakiejś opcji
  • Odpowiedz
płeć psychologiczna polega na tym że każdy z nas ma jakiś zestaw cech osobowościowych i preferencji - i te rzeczy nie zawsze pokrywają się z tym co ma ktoś między nogami.


@Ataxia: od zawsze to sie nazywało osobowość, i taką dziewczynke co zachowywowała sie jak chłopiec mówiło się ze po prostu ma taka osobowość. Ostatnio tylko wyniesiono to do miana płci, nie wiadomo po co, jakby jakies kobiecie zabraniano zachowywac ske
  • Odpowiedz
@Hektorrr: no fajnie fajnie, masz ogormne pokłady wiedzy bezużytecznej. Płcie sa dwie i tutaj kończy się twój wywód, reszta to durne wymysly ludzi z problemami emocjonalnymi. Szkoda, że większość lewakow uważa, że płci jest więcej i nawet ostatnio czytałem od jednego odklejenca, że zwłoki z wykopalisk archeologicznych to się identyfikuje nie po kościach, a po znalezionych obok rzeczach XDD Wiadomo, baba i chlop są tacy sami i nie ma widocznych różnic
  • Odpowiedz