Wpis z mikrobloga

@Phyrexia: Nad interpretacja. Nie wspomniałem o tym, że kościół pomagał w tej kwestii.
To bardzo skomplikowana sprawa rola kobiet w cywilizacji. Reprodukcja jest arcyważna. A we współczesności ograniczono ją tylko do przyjemności i z rywalizowano ją. Kobiety mają niesamowitą władzę nad kształtem rozwoju cywilizację. Problem w tym, większość z nich skupiona jest bardziej na hedonizmie niż nad swoją rolą.
Taki mamy czas: dekadencję.
  • Odpowiedz
@Papudrak: Dziękuję za miłą odpowiedź. Co prawda, według mnie, nie masz w ogóle racji a twoje spostrzeżenia są mega naiwne i dziecinne. Korciło mnie nawet żeby odpisać jakoś ładnie, wyczerpująco ale poczytałem inne twoje wypowiedzi i stwierdziłem, że nie ma sensu. Pozdrawiam i miłego dnia :)
  • Odpowiedz
we współczesności

Taki mamy czas: dekadencję.


@Papudrak: Ciekawe czy dziewczyny w Iranie, którym obecnie odmówiono możliwości pobierania edukacji wiedzą jak wiele zawdzięczają religii. /sarkazm

Taki obraz Twój i Twojej argumentacji walki o obronę wartości z "dekadencją."
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Czemu to tak interpretujesz? Wpisujesz się w jednostronne spojrzenie na Iran. Persowie to jedna z najstarszych cywilizacji na świecie. Ma co najmniej 5000 lat. Ma swoje uwarunkowania.
Druga rzecz, że twój sposób myślenia jest europocentryczny, skażony XIX w kolonializmem europejskim. Każdy naród czy kraj ma swoje uwarunkowania, normy społeczne i tabu. Należy je szanować, inaczej generuje to konflikty.
Takie myślenie jak twoje to forma ekspansji kulturowej.
Iran w 1970 był
  • Odpowiedz
Persowie to jedna z najstarszych cywilizacji na świecie. Ma co najmniej 5000 lat. Ma swoje uwarunkowania.


@Papudrak: Niegdyś ostoja kultury i cywilizacji. Obecnie zdegenerowana i uciskana przez religijnych fundamentalistów. Mów mi jeszcze o tym jak "religia jest niczym zaprawa w murze" albo o pozytywnym wpływie religii na emancypację. Piszesz takie farmazony, że głowa mała.
  • Odpowiedz
@Papudrak: wydaje mi się że religia jaką znamy dochodzi do kresu, tak jak sam ty piszesz ludzie zaczynali od kultu zwierząt potem przypisywali określone zjawiska i żywioły do danych person by skupić w końcu się na jednym.
Ale nie wszyscy bo w Indiach nie mają parcia na jednego głównego szefa.

Zresztą patrząc praktycznie to chrześcijaństwo to ma swoich pomniejszych bożków w postaci kultu świętych ale Bóg jest jednen no nie (
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Zgadzam się z tobą. Mimo wszystko problem jest głębszy. Najsilniejszą maszynę medialną mają żydzi i USA. A oba te kraje mają interes by Iran był był uległy.
  • Odpowiedz
@Kondziu5: Religia ma być jak latarnia morska. Powinna być odnośnikiem w zmieniającej się rzeczywistości.
Rozwój technologii, zmiany społeczne czy katastrofy niszczą strukturę cywilizacji. Taki pkt. odniesienia jak religia pozwala na utrzymanie drogi, którą obraliśmy. Oczywiście, że potrzebne są korekty drogi bo zdarzają się problemy których wcześniej nie dostrzegaliśmy.
Zastanawiałeś się czemu tak wiele osób starszych jest reflinach? To właśnie jest ich pkt. odniesienia łączności z rodzicami którzy odeszli i wyznaczali ich
  • Odpowiedz
@hekktik: pokaż mi Morawieckiego, Dudę, Kaczyńskiego, albo jakiegoś innego polityka z Pisu, który wychodzi do protestujących ludzi i debatuje z nimi przez 7 godzin na temat problemu
Zapaczony - @hekktik: pokaż mi Morawieckiego, Dudę, Kaczyńskiego, albo jakiegoś inneg...
  • Odpowiedz
@Papudrak: Religia motorem zmian. To dobre. Dlatego starożytność to duży rozwój, później tysiąc lat panowania religii, gdzie rozwój był nieproporcjonalnie niższy. Później znowu renesans, który skupiał się na faktycznym rozwoju. Przecież te tysiąc lat to był prawie regres. Najbardziej zmarnowane tysiąc lat w historii ludzkości.
  • Odpowiedz
ale zachowanie ciągłości i tradycja jest siłą która łączy pokolenia.


@Papudrak: Jestem za. Powinniśmy wrócić do orgii, 20-letniej służby wojskowej, a mężczyznom pozwolić na noszenie pończoch.
  • Odpowiedz