Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to jest aż takie złe CV, by ciężko było znaleźć pracę związaną z logistyką (byle nie spedycja) za „mityczne” minimum 4k zł na rękę? Wiem, że szałowe ono nie jest i mogło by być lepsze, zwłaszcza jeśli chodzi o znajomość angielskiego, która jest gdzieś pomiędzy A2, a B1 – niestety trochę to zaniedbałem przez własne lenistwo i tak tkwię z taką przeciętną znajomością języka, choć na swoją „obronę” mam to, że w końcu się za to zabrałem małymi krokami. Kiedyś jeszcze niemiecki szedł mi nienajgorzej, ale aktualnie jest tak słaby, że nie warto go w ogóle wpisywać.

Przeglądam portale z pracą, zarówno stacjonarną, hybrydową jak i zdalną, i mam bardzo mały odzew na wysłane CV. Myślałem też, by zostać zwyczajnym korpoludkiem, ale nie bardzo wiem, do którego mógłbym się próbować zgłosić na #slask #katowice – jak już przeglądam ogłoszenia to wydaje się, że nie spełniam wymagań, albo jest to coś, co w ogóle by mi nie pasowało.

I tak przeglądam te ogłoszenia, wysyłam CV i dobija mnie fakt, że nie mogę nic ruszyć dalej oraz, że zmarnowałem tylko czas i pieniądze na studia, które mi niewiele pomogły…

#anonimowemirkowyznania #praca #pracbaza #korpo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b7044e3aff44a0fb1abf80
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: nie mam pojęcia o logistyce, ale jeśli mogę, to sugeruje nie sugerować się wypowiedziami wykopków o zarobkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) z Twojego postu wynika jakby 4k na rękę było jakaś gownopensja, bo wszyscy dookoła zarabiają 15 - to nieprawda, 4k na reke to całkiem dobra wypłata (nie wnikam czy stety czy niestety) w tym kraju i coś jednak trzeba na nią potrafić
OP: @krak: Miało być zdjęcie, ale coś się nie wkleiło, mam nadzieję, że tym razem się uda.
Jak widać, jakieś doświadczenie zdobyłem na przestrzeni ostatnich lat. Może nie wygląda nadzwyczaj imponująco, ale coś tam jest. Poza tym, czy dziś 4k na rękę jest aż taką ścianą, której nie da się osiągnąć?
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
AnonimoweMirkoWyznania - OP: @krak: Miało być zdjęcie, ale coś się nie wkleiło, mam n...

źródło: comment_16730040654xS4ELq533MFc9wxrn6HVM.jpg

Pobierz
OP: @mmenelica: @FalafelNaWynos: Jakieś doświadczenie mam, jak widać na wrzuconym zdjęciu, które miało się znaleźć w oryginalnym poście, ale coś mi nie wyszło. Muszę się więc porządniej zabrać za ten angielski, tak jak mówicie. Bo 30 już na karku, a nadal problem by gdzieś sensownie się zaczepić na dłużej i z większymi perspektywami.

@Wera94: Może to tak zabrzmiało, ale nie, nie uważam tak. Uważam że 4k na rękę
@AnonimoweMirkoWyznania: W Twojej obecnej pracy nie ma szans na podwyżkę? Z tego co masz napisane w CV, to doświadczenie w logistyce masz, a jednak to bardzo szeroka branża. Co konkretnie oczekujesz od logistyki? Ogarnianie wysyłek, magazynu czy spedycja i szukanie transportu, a może prowadzenie małego magazynu i zaopatrywanie firmy w produkty codziennego użytku? Bo według mnie ta ostatnia opcja jest najciekawsza i najwiecej się dzieje, nie siedzisz przy kompie przez 8h
@AnonimoweMirkoWyznania: myślę, że skakanie po robotach odstrasza potencjalnych pracodawców. Zbyt częste zmiany. Do dwóch ostatnich miejsc pracy dopisz od myślników jakie były twoje obowiązki. Pokaż, że robiłeś/robisz w tej pracy coś istotnego. Na rozmowie nie mów, że najbardziej zalezy ci na zarobkach, najlepiej jakies pierdy że szukasz możliwości rozwoju, poszerzenia swoich kompetencji, a twoja obecna praca na to nie pozwala. A CV napisałbym od nowa, bo zalatuje rokiem 2005 i jest
@AnonimoweMirkoWyznania angielski komunikatywny to tak niewiele mówi - nie wiadomo czy to B1 czy C2. Znajomość pakietu office to wpisuje każdy które nie umie nic specjalnego - wpisz sobie sam Excel i jego stopień zaawansowania, bo jak cię zaczną pytać z Accessa z zaawansowanych rzeczy to możesz zrobić duże oczy.
OP: @Zmywacz: Szanse raczej niewielkie, stąd chęć zmiany. Typowa spedycja mnie najmniej interesuje - miałem z tym styczność i jest to coś co mnie najbardziej frustruje i męczy. Mogę zarówno ogarniać magazyn, jakieś dokumenty z tym związane, czy też obsługiwać w jakimś stopniu i zakresie zamówienia od klientów. Ogólnie mówiąc to prawie wszystko poza tą typową spedycją (chyba, że sporadycznie, gdy jest taka potrzeba). Dlatego też jedną z myśli jest