Wpis z mikrobloga

@OscarDeLaRenta: jak chcesz robić kolejny test za dwa tygodnie to ile zrobisz treningów w tym czasie? Bo nie wiem jak ty, ale ja jak mam robić rampę załóżmy w piątek.
To poniedziałek jakieś vo2, wtorek tlenik, środa totalny off, czwartek aktywacja 45 minut w różnych strefach krotko żeby płuca i nogę rozpędzić. No i piątek test.
Po takim tygodniu jestem dopiero gotowy żeby wypoczętym zrobić test.
@TypowyXD: Taki sam układ jak u Ciebie. Z tym, że test będzie w sobotę.

Dzisiaj czułem, że nie jestem w gazie, ale się uparłem żeby zobaczyć czym ta rampa jest.
Ani najedzony, ani wyspany, do tego siedziałem cały dzień na dupie i było mi po prostu zimno.
Wynik i tak mnie zadowala - jest poprawa.

Przy okazji mogłem rozkręcić się do 190bpm.
@OscarDeLaRenta: RAMPA IS LIVE (σ ͜ʖσ) Ja zazwyczaj od jej wyniku odejmuje 10-15 oczek i to jest nowe ftp pod treningi do którego się adaptujesz po kilku tygodniach i osiągasz finalnie wynik z rampy. Bo robić treningi na ftp z rampy to nie ma takie opcji XD
@TypowyXD: jaki w takim razie jest sens robienia rampy jak trzeba od niego odjąć na dzień dobry X watów? U mnie rampa się kompletnie nie sprawdza, rozjazd między 20 minutowym to jakieś 10-15 wat. To nie lepiej zrobić dłuższy i bardziej miarodajny test?
@TypowyXD: Założenia mam podobne, ale dopiero po pierwszym tygodniu treningów wg. nowego FTP - jeżeli jest zbyt ciężko to odejmuje kilka oczek.

Dam jeszcze rampie szansę, chyba, że pogoda pozwoli to pojadę na sw.krzyz i będę ciorał 20minut

No, ale koniec końców - proszę pogratulować nowego FTP a nie ściągać na ziemię (°°
@dablju_: dla mnie taki sam jak 20minut test. 0,95% z 20 minut u mnie to dalej nie będzie miarodajny wynik. Jakby chciał sprawdzić FTP do treningów to ustawiam ERG na daną moc i 45 minut wystarczy by określić czy mogę na tym trenować po zachowaniu serca.
20 minut test możesz jechać w totalnego trupa, tętno wyleci ci w kosmos a czy to pokaże prawdę o aktualnym FTP? No nie ( ͡
@dablju_: czemu? Jedni mają mocniejsze vo2 inni tempo jeszcze inni max.
Wiesz jak wyglada tętno podczas mocnej 20 minutowej jazdy?
Stałe 180 albo więcej XD pchasz waty głową bo ciało piecze.
I czy to zobaczę ze mam próg tętno 180? Oczywiście ze nie.
Wszystko zależy od organizmu i tego do jakiego progu zmęczenia go przyzwyczaisz.
@OscarDeLaRenta:
Ja kiedyś czytałem że takim optymalnym mikrocyklem treningowym jest cykl czterotygodniowy. Trzy tygodnie normalne treningi potem tydzień lekkich treningów i odpoczynku, test FTP i na nowo ostre trenowanie!
@i-marszi:

Dzisiejszy był wykonany słabo, ale to po prostu mój brak pokory.

Treningi zacznę z nowymi strefami i po tygodniu zobaczę jak będę się czuł, jeżeli będą wchodzić lekko - to powtórka

Czasem Sobie myślę czy nie spróbować współpracy z trenerem, ale Tyle się ich narobiło, że chyba wolę trenować z mirkami
@dablju_: @TypowyXD:
Czy RAMPA czy 20 minut czy 8 minut, czy CP 2 lub trzy punktowe to są wszystko przybliżenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak chcesz mieć prawdziwe dane to tylko badanie w labie ale żeby robić sobie co dwa miesiące badania w labie to trzeba być zawodowcem albo nie mieć co robić z kasą.
Ważne żeby testować się tym samym protokołem w tych samych warunkach.
@uysy
Każdy z testów które wymieniłem dają dla odpowiednio dużej populacji wyniki +/- 3% ale dla poszczególnych osobników jest to już albo +10% albo -10% :)
A do inscyd nie potrzeba czasem mierzyć mleczanu?
A do inscyd nie potrzeba czasem mierzyć mleczanu?


@i-marszi: ano nie trzeba :). Podobnie jak do Wahoo half monty, który jest bardzo precyzyjny jeżeliu chodzi o ftp / lthr.