Wpis z mikrobloga

Ogólnie miałem dziś świadomy sen, udało mi się go nawet ustabilizować ale po pewnym czasie albo się obudziłem albo miałem fałszywe przebudzenie. Myślę że problemem oprócz stabilizacji może być również brak skupienia / koncentracji. W jeden z rozdziałów "Exploring the World of Lucid Dreaming" Stephena LaBerge autor pisze, że jedną metod na wybudzenie się jest położenie się spać we śnie w kontrze jedną z metod na utrzymanie snu świadomego jest koncentracja na obiekcie ze snu, możliwe więc, ze ćwiczenie ADA / Mindfulness mają nie tylko duży wpływ na pojawianie się świadomych snów ale i utrzymanie. Co sądzicie o tej teorii?

Źródło obrazka:
https://www.reddit.com/r/LiminalReality/comments/1032h5p/end_of_the_line/

#swiadomysen #swiadomesny #oneironautyka #swiadomesnienie #ld #luciddream #sen #sny
Pobierz billuscher - Ogólnie miałem dziś świadomy sen, udało mi się go nawet ustabilizować al...
źródło: comment_1672910280IrXaKF8VEJS7kqfi81z7tR.jpg
  • 5
Od kiedy medytuję, głównie praca z oddechem ponieważ z wizualizacją mi zwyczajnie nie po drodze, zdecydowanie częściej udaje mi się zachować na tyle świadomości by przez jakiś czas sen "poprowadzić", ale problem ze stabilizacją jest mi niestety znany. Nie testowałem próby zachowania koncentracji na obiekcie ani ułożenia się do snu podczas śnienia, ale z ciekawością podejmę się próby. Dziękuję za informację.
jedną metod na wybudzenie się jest położenie się spać we śnie w kontrze jedną z metod na utrzymanie snu świadomego jest koncentracja na obiekcie ze snu

@billuscher: W kontenerze? ( ͡º ͜ʖ͡º) Czy spanie "w kontrze" jako w połączeniu z wizualizacją? Masz brakujące z i przestawione z, więc nie do końca wiem co się z czym ma dodawać, odnosić.
Czy w kontrze jako spanie na boku
@morfeusz369: Dzięki za odpowiedź, nigdy nie pracowałem z medytacją i oddechem ale chcę spróbować. Polecam te metody są bardzo skuteczne do stabilizacji
@Trewor: Dzięki za zwrócenie uwagi! Dziś jakoś mój mózg nie umie się wysłowić :P
To znaczy chodziło mi że z jednej strony LaBerge twierdzi że żeby ustabilizować świat snu trzeba się skupić na obiekcie ze snu bądź ruchu żeby przeładować system perceptualny by nie mógł przenieść skupienia ze