Wpis z mikrobloga

Olej wszystkie chemie, biologie, muzyki, plastyki i ucz się JĘZYKÓW! Minimum dwóch! A potem kolejnego i jeszcze jednego!


@Smash:
Zasadnicze pytanie- po co?
  • Odpowiedz
Typy, serio wkładacie tyle swojego życiowego czasu, w udowodnienie mi (kompletnie mnie nie znając), że według was przekazuje sobie, po latach różnych własnych doświadczeń, złe rady? XD


@gajor: Tak.

tak XD przez właśnie prymitywne myślenie kobieta kończy się na 50 kg XD Mam 160 cm wzrostu i uważałam, że to idealna waga dla mnie, a byłam tez bardzo wysportowana i to wyglądało strasznie.


@mlodakaczka: Przy 160 cm i
  • Odpowiedz
m 160 cm wzrostu i uważałam, że to idealna waga dla mnie, a byłam tez bardzo wysportowana i to wyglądało strasznie. Przestałam miesiączkować nawet XD Do tego zakochałam się w tamtym okresie wiec to umacniało moje przekonanie. Plus caly kult fitguru. Miałam mnóstwo diet. Od Majewskich do Chodakowskiej i od normalnych dietetyków. Gdzieś na tel mam nawet foty stare gdzie przypominam więźnia z auschwitz i się ciecze XD Sadge myślałam wtedy ze
  • Odpowiedz
@mlodakaczka: ależ ja Cie musze ciągnąć za język :D ale to dla mnie wazne, bo ten moj przypadek też zaczął się tak odchudzać, że przestała miesiączkować, teraz jest na diecie pudełkowej. No to pytanie: Co było źródłem tego, że zaczełaś zwracać uwage tylko na swoją wage, napisałaś o "fitguru", chodakowskiej. Skąd to się wzieło? Czy było to czytanie fór internetowych, Instagram, jakieś artykuły na portalach, a moze rozmowy koleżanek w
  • Odpowiedz
okres trwania prania mózgu wszystko na raz się na to złożyło i trwało wiele lat. Plus niska samoocena nastolatki, wychowanie i pewnie uwarunkowania genetyczne, bo moje inne kuzynki tez miały taki problem. Jak zanikła miesiączka to niech dziewczyna idzie do ginekologa i do psychologa. Sorki ze tak krótko ale na tym zakończę bo scary time to był.


@mlodakaczka: Ma psychologa, jej ojciec dobrze ogarnia kontakty z dzieciakami, chociaz o takiego
  • Odpowiedz
Nie zgadzam się. Każda osoba, która faktycznie się interesuje się nauką widzi na pierwszy rzut oka, że oceny w szkole nie są selekcją na podstawie wiedzy, czy inteligencji, tylko uległości wobec autorytetu.


@trtrtrtr: Jeju, znowu to pieprzenie frustratów. "Uważam się za inteligentnego, a miałem słabe oceny ergo oceny nic nie znaczą".
Przez 12 lat edukacji ogólnej nie zszedłem ze średnią poniżej 5,3. W zasadzie od wczesnego dzieciństwa miałem wpojone przez rodziców zamiłowanie do wiedzy, przekonanie, że lepiej wiedzieć więcej niż mniej, i za punkt honoru stawiałem sobie dobre nauczenie się biologii czy historii, chociaż w czasach szkolnych nie pałałem do nich miłością. A potem czytam od ludzi, którym się nie chciało zacisnąć zębów tak jak mnie i zdobyć na jakieś wyrzeczenia (oczywiście to nie tak, że coś ich przerosło - im się po prostu nie chciało; zdolni, ale leniwi), że oceny nic nie znaczą albo że wręcz korelacja z inteligencją jest odwrotna. Nie jestem geniuszem, ale nie chrzań mi, że piątki i szóstki przez 12 lat to zasługa wyłącznie wpasowywania się w upodobania nauczycieli i chory system. Znam jeszcze kilka osób z takimi wynikami w nauce i w zasadzie wszyscy to byli i dalej są bardzo pracowici, ambitni i inteligentni ludzie.

Ja dla przykładu, zacząłem ostatnio czytać o fizjoterapii, mobilizacji stawów, cwiczeniach - dowiedzialem się dużo więcej niż na biologii, gdzie wymagali ode mnie tylko wkucia nazw mięśni na pamięć, które zapomniałem
  • Odpowiedz
Jeju, znowu to pieprzenie frustratów. "Uważam się za inteligentnego, a miałem słabe oceny ergo oceny nic nie znaczą".

Przez 12 lat edukacji ogólnej nie zszedłem ze średnią poniżej 5,3. W zasadzie od wczesnego dzieciństwa miałem wpojone przez rodziców zamiłowanie do wiedzy, przekonanie, że lepiej wiedzieć więcej niż mniej, i za punkt honoru stawiałem sobie dobre nauczenie się biologii czy historii, chociaż w czasach szkolnych nie pałałem do nich miłością. A potem czytam
  • Odpowiedz
@Clermont Dokończnie komentarza.

Ty za to brzmisz jak osoba, która się szczyci tym, że miała dobre numerki w szkole i myśli, że to wielkie osiągnięcie xD Zdajesz sobie sprawę, że w większości to oznacza jedynie to, że


@trtrtrtr: posiadasz zdolność do podporządkowania się poleceniom, masz zasoby intelektualne na podstawowym poziomie i jesteś w stanie przyswoić informacje na pamięć. Tylko tyle. Jeżeli człowiek myśli samodzielnie to nie zgodzi się na
  • Odpowiedz