Wpis z mikrobloga

Buda zaznaczył także, że do programu nie będą się kwalifikować małżeństwa, w których jedna osoba ma nieruchomość, nawet jeśli mają rozdzielność majątkową. Jeżeli jeden małżonek ma nieruchomość, to znaczy, że mogą w tym mieszkaniu mieszkać. Jeśli z tego nie korzystają, to ich decyzja - tłumaczył Buda.


no i #!$%@?, no i cześć, fajny miałem kredyt na 2%
#nieruchomosci
  • 53
@affairz: rozwód, kredyt, powtórny ślub. Na pewno nie będą robić problemów małżeństwom, w których ktoś wziął kredyt przed ślubem, bo to by po prostu przeciwdziałało zawieraniu takich małżeństw, co byłoby wbrew linii ideologicznej. A że są małżeństwem po raz drugi - dla paru cwaniaków nikt nie będzie doszczelniał.
@JC97: to na ogół działa tak że konseksencje ściemy są na tyle poważne że będą o tym wielokrotnie informować przy składaniu, że ludzie się obsrają i złożą tylko ci, którym przysługuje. z wakajkami myślisz że chodzili po mieszkaniach sprawdzać czy nie jest wynajęte? oświadczenie i tyle, i tak tylko 50% ludzi wzięła bo wydygali odpowiedzialności karnej
@Bpnn: tylko że ja nie mam mieszkania i nigdy nie miałem (na siebie, celowo pod takie właśnie programy mieszkam w nie należącym do mnie mieszkaniu). nie mam też z nikim wspólności majątkowej. a osoba z którą nie mam wspólności majątkowej ma udział w połowie mieszkania w którym nie mieszka i w którym mieszkać nie możemy bo tam mieszkają jej rodzice. także fajnie pan buda wykminił tylko ta argumentacja w tym przypadku
tak tylko 50% ludzi wzięła bo wydygali odpowiedzialności karnej


@affairz: Citation needed

Ja tam od wielu osób słyszałem, że nie biorą, bo to wstyd, potem bank nie da kolejnego kolejnego kredytu, itp. xD Paru przemówiłem do rozsądku, ale ile można gadać to samo? No ale ile takich osób jest to nie wiem.
@JC97: ja nie znam powodów tych 50% co nie wzięło. przypuszczam że główny powód (moje przypuszczenie, brak przypisu) jest inwestycja/wynajem + strach przed odpowiedzialnością (lub jak kto woli: ludzka przyzwoitość)