Wpis z mikrobloga

tyle debilizmów pisu, to #!$%@?ście się do czegoś co ma jako taki sens.


@crimson_fckr: Nie ma żadnego. Nie było nigdy żadnego opracowania które by uzasadniało sens ekonomiczny tego badziewia. Cała argumentacja tego kanału dla kajaków polega na hurr durr zła Rosja może zablokować nasze jachty.

Popatrz na koszty samych odsetek utrzymania tego. Przyjmując 4% średniego kosztu zadłużenia państwa mielibyśmy ponad 80 mln co roku samego kosztu odsetek. Do tego jeszcze trzeba
@Coffesue: wydalimsy 2mld pln , wg pierwotnego kosztorysu miałobyć poniżej 1mld

Z kolei Norwegia wybuduje tunel przez góre dla statków za 300mln USD

Tunel będzie w stanie pomieścić statki wycieczkowe i towarowe o wadze do 16 tys. ton. Kanał komunikacyjny łączący Moldefjorden a Kjodepollen będzie znajdował się w najwęższym punkcie półwyspu Stadlandet. Szacowany koszt całej inwestycji wynosi około 315 mln dol.


ile można #!$%@? tłumaczyć, że kanał jest niepogłębiony, i dopiero w tym roku to będzie robione?


@crimson_fckr: za kolejne miliony. Doprowadzą kanal do portu w Elblagu, który nie ma infrastruktury do rozladunku i dalszej logistyki co zreszta jest zupelnie zbędne bo istniejace porty w Trojmiescie calkiem sptawnie to ogarniaja. Ale jak pis będzie dalej rzadzil to jeszcze kurfa tę infrastrukturę w Elblągu za kolejne miliardy wybuduje.
Nic co robi ten jabeny
skąd teza że jest przeładowany?


@tigga: nie wiem, pisze o przyszłości. Transport morski na pewno będzie rósł a nie malał, więc tak samo potrzeba przepustowości też będzie rosła. Przy akcji importu węgla do polski słyszałem, że były problemy z rozładunkiem i przepustowością i statki czekały w kolejce.
ile można #!$%@? tłumaczyć, że kanał jest niepogłębiony, i dopiero w tym roku to będzie robione? tyle debilizmów pisu, to #!$%@?ście się do czegoś co ma jako taki sens.


@crimson_fckr: I jeszcze z tych PiSowców wyśmiewa się jeden z najbardziej zaangażowanych POwców na Wykopie.
teraz nie. Ale nie tak dawno byli w domu u mojego dziadka. Zabili go. Zreszta sąsiadów tez.


@Tomekmoskwa: Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno. Ile to lat temu było? 80? Myślisz, że sprawcy tych zabójstw są jeszcze na wolności? Myślisz, że mają po 110 lat, siedzą w domu starości i narzekają, że Polska przekopała mierzeję bez powodu? To ich boli?