Wpis z mikrobloga

Sporadycznie po ostrym treningu mam problem z zaśnięciem. Trenuje 5x w tygodniu w porach wieczorowych, 1/2 razy w miesiącu po położeniu się do łóżka patrzę w sufit do 2-3 w nocy. Towarzyszą mi przy tym ataki paniki, nerwowość, oraz pobudzenie.
Gdzie szukać problemu?
#mikrokoksy
#mirkokoksy
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Liryczne_MMA czasem stosowałem ten trik" - rzeczywiście działa, aczkolwiek partnerka krzywo patrzy jak wstaje w nocy aby strzepac kapucyna.
Dodam, że po tak nie przespanej nocy rano czuje się zajebiście - mega wypoczęty lepiej jak po 8h ciągłego snu.
  • Odpowiedz
@TenOdMirabelek: @dawinczi: potwierdzam. Ja nawet jak miałem ciezki trening w godzinach 12-13. To i tak źle spałem, nie mogłem zasnąć, budziłem się w nocy i miałem dreszcze itd. Ogólnie to co mi całkiem pomogło to zmniejszenie częstotliwości ciężkich treningów i plan 15-10-5. Podobno ciężkie wielostawy #!$%@?ą OUN i wtedy takie rzeczy się mogą dziać
  • Odpowiedz
@TenOdMirabelek: ej mam ten sam problem tydzień przed przerwą świąteczna zwiększyłem kalorie o 200 i wydaje mi się że to mi pomogło ze snem bo śpię lepiej ale też mam teraz wolne od pracy więc nie wiem ale możesz spróbować
  • Odpowiedz
@TenOdMirabelek: A to nie będzie wina skoku kortyzolu po treningu? Sam trening zwiększa kortyzol, do tego dodajmy fakt, że był to intensywny trening i pojawiły się stany zapalne w mieśniach, co jeszcze spotęgowało efekt.

Poszukaj na necie sposoby na jego zbicie ;)
  • Odpowiedz