Wpis z mikrobloga

Straciłem na to z 10h
HELP

Mam Windows 10 kupiony kilka lat temu, na fakturę wersja BOX. Po wpisaniu w cmd komendy slmgr -dli dostaję info że jest to wersja retail - więc luks.

Tylko, że nie lux bo na nowym kompie klucz nie aktywuje Windy.
Przekopałem pół netu, wpisywałem klucze podłączony do netu, odłączony etc. Nic.

Ponoć w takiej sytuacji trzeba dzwonić do microsoft.
Tylko, że ogólna infolinia odsyła do helpa na stronie

A help do tego by spróbować zarejestrować windę a po ew nieudanej próbie skorzystać z opcji zadzwonienia do nich.
Powinien wyskoczyć button z opcją lokalizacji i kilkoma numerami telefonu (to pokazują filmiki na YTube)

Oczywiście żaden button mi nie wyskakuje :D
Dzień świstaka, a może świra.

Macie pomysł jak się dobrać do tych numerów ew jak ten szajs przenieść z jednego kompa na drugi?

#windows #windows10 #windows11 #informatyka #helpdesk
  • 9
@ph_on_tour: ostatnio to robiłem
usunalem klucz z kompa tymi magicznymi komendami na CMD.
Na nowym kompie instalujesz dokladnie taka sama werjse jak masz, czyli jesli home to home, jesli pro to pro.
Musisz miec przypisany klucz do konta microsoft. Potem mozesz aktywowac nowa winde(juz po pelnej instalacji), klikajac ze zmienil Ci sie sprzet na komputerze i tam sobie wybierasz na którym na Twoim koncie.
@ph_on_tour: Ewentualnie, jeśli opcja Aktywacja telefoniczna nie jest dostępna:

możesz nacisnąć klawisze logo systemu Windows + R, w polu Otwórz wpisać tekst slui 4 i wybrać przycisk OK.

Z listy rozwijanej wybierz swoją lokalizację (lub najbliższą lokalizację), a następnie wybierz pozycję Dalej.

Połącz się z jednym z dostępnych numerów telefonów z listy. Zautomatyzowany system przeprowadzi Cię przez proces aktywacji.

Jeśli aktywacja zakończy się niepowodzeniem, nastąpi połączenie Cię z pomocą techniczną firmy
@criskrzysiu: Cześć! Dzięki, niestety. Do tego też dotarłem. komenda nie działa.
Wpisanie slui 3 wyrzuca możliwość podania klucza, slui 4 nie reaguje...

Czy u Ciebie działa?
Czy u zarejestrowanych nie hula?
jeżeli działa to mógłbyś mi wysłać printa z numerami?
@ph_on_tour: dawno już niczego nie aktywowałem przez telefon, nie wiem na ile to działa dziś.
Numery były takie.
Polska
(48) (22) 594 19 99
00 800 121 1654
Wszystko się wyklikiwało z automatem.
Niezależnie od tego, wcześniej musi ci się wyświetlić kod, który musisz wpisać podczas tego połączenia.
@matchius: Nie wpisywałem. @vries: ten drugi numer zadziałał.
Dodzwoniłem się wreszcie przebrnąłem przez 10 pytań i gadam z typem.

Mówi, że luz, że jak mam fakturę to nadadzą im nowy klucz itp.
Wysyłam fakturę... yyyyy ERROR.
Niestety musi Pan kupić nową windę :D bo zapłacił pan gotówką.

Faktura gotówkowa z komputronika nie jest wystarczająca do nadania nowego numeru :D

Uwierzycie? :D Ja myślałem, że sobie ze mnie jaja robi.