Wpis z mikrobloga

Od 4 dni jakieś kitku przychodziło do mnie na taras. Dałem kilka postów na różnych grupach miasta i okolicznych wioskach czy komuś nie zginął. Kot w miarę zadbany, udomowiony. Trochę brudny. Stwierdziłem, ze na drugi dzień go wezmę do siebie, ale niestety się nie zjawił. Dzisiaj po pracy patrze i znowu siedzi na tarasie. Ubrałem się i wziąłem ją do weterynarza. Była wysterylizowana i ktoś ją prawdopodobnie porzucił w lesie blisko domu. Podstawowe badania zrobione- zdrowa z delikatnym świerzbowcem w uszach, do kontroli za tydzień. Drugi kocur w domu nie do końca zadowolony, ale tak wdzięcznego kitku to dawno nie widziałem. Nie odpuszcza na krok, cały czas mruczy i się tuli. A i z kuwety nawet potrafi korzystać. Teraz różowa w drugiej sypialni z kocurem a my w osobnej się odizolowujemy. Może się po kilku dniach polubią. #czujedobrzeczlowiek #kitku #koty
Scrappy - Od 4 dni jakieś kitku przychodziło do mnie na taras. Dałem kilka postów na ...

źródło: comment_1672781789BpbSuTd3OcPYMhXZPt2375.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@Scrappy: Oby się polubiły, w najgorszym wypadku będą się tylko tolerować ale bez miłości jak moje dwa śp. Koty. Ale jak teraz mam dwa nowe koty, to z początku kocur też syczał a teraz śpią razem, czyszczą sobie futro nawzajem, bawią się xD
  • Odpowiedz
@Scrappy: Wylecz świerzbowca i odrobacz a potem socjalizuj z drugim kotem. Poczytaj o socjalizacji z izolacja. I skąd pewność ze była wysterylizowana? ;)
  • Odpowiedz
@Scrappy: wymień im jutro kocyki, poduszki i zabawki żeby poznały swoje zapachy zanim się spotjają i stworzyły zapach grupowy. Dodatkowo możesz trochę siana rozłożyć (dobrego, pachnącego) żeby koty odstresować, ewentualnie Feliway, F4.
  • Odpowiedz
Zrób test na fiv, zwykły płytkowy z krwi, tani, a to bardzo ważne.

Niestety przy takim kryzysie jaki mamy i jaki jeszcze będzie ludzie będą porzucać zwierzęta :( Dobrze, że kotka tutaj trafiła w dobre ręce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scrappy: ze dwa tygodnie izolacji to minimum jakie powinieneś zrobić ze względów zdrowotnych - nie wiadomo jakie nowa kitku choroby mogła przynieść. A jeśli chcesz prawidłowo wprowadzić nowe zwierzę ze względów behawioralnych to poczytaj o socjalizacji z izolacją - no i na pracę dni to się nie nastawiaj niestety
  • Odpowiedz