Wpis z mikrobloga

Kiedy oglądałem „Duchy Inisherin”, myślałem sobie: „co za pretensjonalny dupek z tego Colma”. Przestał odzywać się do kolegi z dnia na dzień, bo uznał przebywanie w towarzystwie poczciwego, wiecznie uśmiechniętego durnia za stratę czasu. Potem przypomniałem sobie, że w szkole – tj. w gimnazjum i liceum – miałem takiego kolegę, bardzo dobrego kolegę, z którym siedziałem na wszystkich lekcjach i z którym śmiałem się do rozpuku z takich rzeczy, z jakich inni nie śmieli się śmiać (to eufemistyczne określenie na śmianie się z głupot), piłem z nim też alkohol oraz wagarowałem. Nie dałbym sobie ręki uciąć, ale wydaje mi się, że pozostawiło to (to śmianie się z głupot, nie alkohol) pewne nieodwracalne zmiany w moim mózgu. Szczególnie wtedy bardzo w to wierzyłem i wieczorami, myśląc o tych wszystkich jedynkach w dzienniku, wyrzucałem sobie, że się koleguję z tym kolegą. Problemy w nauce składałem na karb tej znajomości. W przeciwieństwie do Colma, który przestał się odzywać do Pádraica, nigdy jednak nie zdobyłem się na taki krok. Czasami oznajmiałem tylko twardo koledze „od teraz uczę się na dobre, i’m serious man”, natomiast „ty debilu, nie wciągniesz mnie już w swój świat absurdu” pozostawało niedopowiedziane, on zaś kwitował to wzruszeniem ramion i ironicznym uśmiechem, bo wiedział, że nie wytrzymam. Miał rację.

Na studiach było niby lepiej, bo kolega poszedł studiować gdzie indziej, ale tam też czułem się odciągany od nauki przez studiujących ze mną NPC-ów. Zdarzało mi się chować przed nimi w zakamarkach uczelni, na piętrach, gdzie zajęcia miały roczniki z innych kierunków. Lubiłem rozmawiać z osobami z mojego roku, ale często miałem poczucie straty czasu i marnowania potencjału.

No a teraz, odizolowany od innych, jestem na Wykopie, można więc powiedzieć, że potencjał i czas wykorzystuję optymalnie.

#film #kino #przemyslenia ##!$%@? #przegrywpo30tce #doomer #samotnosc #wspomnienia #filmoweimpresje
Pobierz podsloncemszatana - Kiedy oglądałem „Duchy Inisherin”, myślałem sobie: „co za pretens...
źródło: comment_1672773507zUBp9GuLw3aAikKRfTyAvz.jpg
  • 3