Wpis z mikrobloga

@Salomonthekrol: przede wszystkim musiałbyś poszerzyć dylatację, bo jeśli panele ci się rozprężą od wilgoci to ci się podniosą na środku pokoju. dylatacja powinna mieć od 7 do 10mm i tak jak pisały osoby wyżej, wklejasz tam teownik na silikon. silikon dajesz punktowo, potem sobie przyciśnij teownik taśmą malarską w kilku miejscach, żeby dobrze złapał silikon. sam silikon lub korek bym odradzał, to się wykorzystuje raczej przy drewnianych podłogach klejonych, panele są
Użyj kitu do parkietu - to coś co zadziała jak sylikon a wygląda jak fuga. Bardzo dobrze mi się zgrało


@koscik: przecież to zaraz jebnie bo podłoga jest pływajaca. To się stosuje do podłóg klejonych

@Salomonthekrol: tylko listwa, jedynie @kret_: dobrze doradza. Wszystko inne jebnie albo narobi kłopotów
@Wychwalany

przecież to zaraz jebnie bo podłoga jest pływajaca. To się stosuje do podłóg klejonych


Dlatego przykleiłem podłogę na tam gdzie mam takie łączenia, nie całą podłogę wszędzie, ale tylko w tych miejscach. Mieszkam w swoim mieszkaniu już 4 lata i wszstko ładnie się trzyma
@Wychwalany: Używałem takiego ultracienkiego podkładu, nie pamiętam jak on się nazywa, pod nim jeszcze ta folia co chroni przed wilgocią. W miejscu gdzie przyklejałem po prostu tego podkładu nie było tylko przykleiłem panel mamutem do wylewki. Na wysokość wszystko się idealnie zgrało