Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
#wojna #rosja #ukraina #bialorus #3wojnaswiatowa

Ciekawy wywiad z o wiadomej sytuacji na Ukrainie i w Rosji.
Szczególnie interesujący jest wątek o tym, dlaczego Białoruś nie utraciła jeszcze oficjalnie statusu państwa niepodległego. Otóż wg pana Jurija Felsztyńskiego Białoruś potrzebna jest Rosji do potencjalnego konfliktu nuklearnego w którym Mińsk odegra rolę kozła ofiarnego.

Cały wywiad z historykiem: https://www.o2.pl/informacje/zla-wiadomosc-jurij-felsztinski-nie-ma-w-historii-swiata-takich-przykladow-6838827201215168a

Jurij Felsztynski – (ur. 1956). Rosyjski historyk, doktor nauk historycznych i filozofii historii. Od 1978 r. na emigracji w Stanach Zjednoczonych. Wraz z byłym oficerem, Aleksandrem Litwinienką napisał książkę "FSB: Wysadzić Rosję". Dowodzili w niej, że zamachy bombowe w 1999 r., odpowiedzialna była Federalna Służba Bezpieczeństwa.
Pobierz worldmaster - #wojna #rosja #ukraina #bialorus #3wojnaswiatowa 

Ciekawy wywiad z o w...
źródło: comment_1672687836jA2IkW0RTmEb6646jnc8rB.jpg
  • 8
Otóż wg pana Jurija Felsztyńskiego Białoruś potrzebna jest Rosji do potencjalnego konfliktu nuklearnego w którym Mińsk odegra rolę kozła ofiarnego.


@worldmaster: już nie przesadzajmy. To, że Rosja na terenie PRL, a USA na terenie NRF, trzymały ładunki nuklearne, nie czyniło ani z Polski, ani z Niemiec mocarstwa nuklearnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) To dalej będą rosyjskie zasoby nuklearne...
@worldmaster: Szczerze już mam trochę dość tych teorii historyków. Goście opierają swoje teorie na jakieś sytuacji z przeszłości i szukają podobieństw czasami wręcz na siłę. Ja wiem, że historia lubi się powtarzać itp. ale już byli tacy co widzieli smierć Putina itp.
Zychowicz przykładowo uparł się, że ta wojna jest podobna do wojny ZSRR z Finlandią. I też tworzy teorie pod to.
@worldmaster: to tak nie wygląda - dostaną głowice taktyczne które będą w klimatyzowanych magazynach. bez programatora i kodów nie da się ich aktywować. to oczywiście będzie wydzielone w odpowiednim czasie i nikt nie uwierzy w samodzielną inicjatywę białorusi. za przekazanie broni jądrowej krajowi trzeciemu USA przestaną się bawić bo za chwilę broń dostanie np. Iran albo Afganistan. 470 LGM-30 polecą zeszklić arsenał strategiczny w silosach i w pobliżu wyrzutni mobilnych. Potem