Wpis z mikrobloga

@SpalaczBenzyny to zapytaj ich o podstawę tych rewelacji. Niech ci to dadzą na piśmie. I niech pan Marian z salonu pod tym podpisze. Bo oni takie bajki na uszy nawijają, ale tylko słownie. Jak poprosisz na piśmie albo w mailu to nagle nie ma komu tego zrobić :) mozesz też zapytać bezpośrednio audi o to. Przecież vag daje swoje normy różnym olejom.
Ja to się cieszę ze już mi gwarancja minęła (aktualnie
  • Odpowiedz
@maikeleleq: Pracuje w audi, kilka faktów:
1. Możesz bez problemu przyjechać z własnym olejem, zaoszczędzisz dużo kasy bo za olej kasują najwięcej. Filtr musisz wziąć od nich (gwarancja na część). Ważne, żeby olej miał specyfikację do tego silnika. W tym wypadku 0w20 VW 508 00 albo 509 00. Jaka markę kupisz to obojętnie
2. Nie ma to wpływu na gwarancję
3. Tak samo możesz na serwis przywieźć też inne części jak
  • Odpowiedz
w ogóle pytanie po co wymieniać olej przy 4 tys. km i po 2 miesiącach?


@SpalaczBenzyny: wg specjalistów z wykopu to powinna być już trzecia albo czwarta wymiana oleju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakimś cudem interwał w podręczniku to kłamstwo i spisek producentów samochodów, ale wymiana oleju 4x częściej niż potrzeba to wcale nie jest spisek producentów olejów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@hitherto
Kiedys pierwsza wymiana oleju dla auta nowego to było po przejechaniu ok. 1000 km, tak samo docieralo sie zazwyczaj do ok. 5000 km.
Teraz sa inne standardy budowy silnikow i jakosci oleju,ale nawet najlepszy srodek smarny traci swoje top wlasciwosci po ok. 10-12 kola kilometrow,a najlepsze ma po zalaniu do silnika i przejechaniu kilkuset kilometrow.
  • Odpowiedz
@vegetassj1: Yup, korpotaksa z wiedeńskich ulic. Jak przyjechała na lawecie to w środku jeszcze walały się paragony i taksówkarskie suweniry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby nie zakup prosto z lawety, to pewnie za miesiąc byłaby na Otomoto jako niebity, idealny egzemplarz, tylko 42k km przebiegu.
  • Odpowiedz
@b7kj
Jezeli auto mialo kilku kierowcow to taki wynik jest do zrobienia lekko.
Ja swego czasu jezdzilem do pracy 150 km w jedna strone i w miesiac na budzie pojawilo sie +5kola kilometrow,a auto calkowicie prywatnie
  • Odpowiedz
@vegetassj1: Nie no, ja sobie zdaje z tego sprawę, sam latam 2-2,5k miesięcznie, a w zasadzie śmigam tylko do roboty i "dookoła" komina.

250 km dziennie dla flotowej taksy to nie jest dużo, wystarczy że robiła kursy podmiejskie lotnisko - miasto, i kilometry lecą.
  • Odpowiedz
@bruhh: Dobra, olej kupie swój, muszę tylko sprawdzić ile wchodzi, gdzies czytałem że 5.2L ale to dokładnie sprawdzić muszę, jeśli chodzi o filtr itp. to wiadomo niech kładą swój, najbardziej o olej się rozchodziło bo wiem że na nim przycinają najbardziej :/ Na wymianę już jestem umówiony, miałem zrobić wcześniej ale brakło czasu niestety. Jeśli chodzi o skrzynie na razie jest wszystko git, ale będę obserwować. A Navi nie mam bo
  • Odpowiedz
@maikeleleq: hej, u mnie w 2.0TFSI 252km za wymianę (z olejem) w ASO chcieli jakieś 1100-1200 zł w Warszawie i jakieś 850zł w Zielonej Górze, więc jak bywasz w mniejszych miastach to możesz przy okazji tam zrobić i nieco zaoszczędzić
  • Odpowiedz
#!$%@?!! Co za kraj... Mieszkam w Irlandii, kupilem toyote rav 4. W cenie 3 roczne serwisy. Zadzwonilem przed nowym rokiem zeby umiwic sie w okolicach 15-20 stycznia na przeglad to urocza pani mi zaproponowala ze maja samochod zastepczy wolny dzien wczesniej i w dniu serwisu i moze mi go zarezerwowac. Tak ze po prqcy pojade zostawie mojsamochod i wezme zastepczy, na drugi dzien po pracy oddam zastepczy i wezme swoj.. Jedynie co
  • Odpowiedz
@vegetassj1: sama wymiana oleju, robiłem takie dodatkowo między normalnymi interwałami, zwykły przegląd z olejem to już koło 2k, przy czym mniej więcej co drugi przegląd dochodzą rzeczy typu olej w DSG albo świece i cena rośnie
  • Odpowiedz
@vegetassj1: Ja akurat mam zagazowanego Aurisa I gen w hybrydzie, niemniej do jazdy po mieście i na dojazd do roboty krajówką jest faktycznie idealny.
  • Odpowiedz
@maikeleleq: pomęcz doradcę o pakiet serwisowy, w ogólnym ozrachunku i tak będzie taniej. ja w vw ostatnio przedłużyłem sobie o 2 lata wiec obstawiam ze w audi tez powinny być.
  • Odpowiedz