Wpis z mikrobloga

@maikeleleq: w ASO VAGa często pozwalają przyjechać z własnym olejem (kup np. na Allegro olej zgodny z wymogami producenta auta - zapytaj w ASO jaki). Wyjdzie taniej.
  • Odpowiedz
@maikeleleq: filtry i olej kup samodzielnie .
Będzie taniej .
Olej może być jaki kolwiek byle był na normie producenta . Jaka to norma opisana w instrukcji obsługi .

Jak nowe TFSI to pewnie jakiś 0w20 na normie VW 508.00 .
  • Odpowiedz
@maikeleleq: według przepisów unii europejskiej nie musisz serwisować nowego samochodu tylko w ASO. Mogą to też być autoryzowane inne serwisy które spełniają tam jakieś standardy. I w takim wypadku nie tracisz żadnej gwarancji
  • Odpowiedz
@trzaichlac69: mi w ASO Audi powiedzieli, że teraz zmienia się ich polityka i można z "własnym" olejem ale musi to być olej oryginalny ich produkcji,
jak sobie gdzieś tam kupię taniej to OK ale już nie zgadzają się aby wlewać np. Mobil1 nawet jak zgodny z normą,
to samo z innymi częściami, filtry muszą być ori z logo Audi
  • Odpowiedz
I w takim wypadku nie tracisz żadnej gwarancji


@Totendajnapiwo: gwarancję traci, wiele ma warunek, że musi być serwis ASO, np. 5 lat gwarancji pod warunkiem przeglądów co roku, itd.. gwarancja na lakier pod warunkiem przeglądów lakieru, itd..

nie traci rękojmi 2-letniej
  • Odpowiedz
@maikeleleq: no spoko możesz wymienić gdzie indziej zgodnie z prawem unijnym ale olej z tą normą ISO jest często na wyłączność do kupienia w ASO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1400zł to przecież jakieś śmieszne grosze przy OC/AC i kwocie samochodu, czyżby ktoś kupił auto na które go nie stać?
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Niby tak ale chce mieć wpis w elektronicznej książce serwisowej, wykupuje auto na koniec leasingu a lepiej to wyglądać będzie jak będę sprzedawać za x lat
@trzaichlac69: Motul mi ten wskazał wiec kupie 5L i 1L i wyjdzie o wiele taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) @WykopanyDzon: @dzem_z_rzodkiewki: @BomBom: Jakbym tak kasą szastał na prawo i lewo to by mnie nie bylo jednak
maikeleleq - @SpalaczBenzyny: Niby tak ale chce mieć wpis w elektronicznej książce se...

źródło: comment_1672679495Ci1rNUSkLA8LfF7PuIBk0M.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz