Wpis z mikrobloga

Branie odżywki białkowej ma sens w przypadku kiedy nie liczę kalorii?
Od marca się trochę zmieniłem dzięki siłowni, bieganiu i zmian pewnych nawyków żywieniowych (bardziej zdrowo, mniej na talerzu, ograniczenie niezdrowych przekąsek). Kalorii nigdy nie liczyłem (bo jestem leniem i mi się nie chce xD).
Zrzuciłem 10kg, poprawiłem mocno sylwetkę i sprawność fizyczną.
Niestety z wagą poleciała mocno siła (ale to nie przeszkadza za bardzo), jednak chciałbym się bardziej wyrzeźbić i myślę nad zakupem białka skoro i tak shaker dostałem w prezencie na święta xD

Ile brać skoro szybko licząc zjadam ok 60-70g białka w dni treningowe, w nietreningowe to pewnie ok 40g.
Waga obecna 84
Co w planach?
Zejść poniżej 80kg i taką wagę mniej więcej trzymać będąc bardziej dociętym. Jeszcze sporo tłuszczu na brzuchu zostało więc będzie co robić w tym roku :D

Jak już polecicie aby brać to prosiłbym o jakieś przykłady co kupić. Ważnym aspektem jest, że nie trawię laktozy.

#silownia #mirkokoksy
  • 20
  • Odpowiedz
@scomander: to zależy, jeżeli nie licząc kalorii jakoś tak wychodzi, ze masz za mało białka w diecie to ma sens, ale to takie rzeźbienie, zamiast tego warto kontrolować kalorie i makro i tyle, wtedy nawet nie będziesz musiał myśleć o białku.
  • Odpowiedz
@Damian_TS: wiesz co akurat w moim przypadku liczenie kalorii średnio się sprawdzi bo oprócz tego, że mi się nie chce tego robić (i wręcz nie lubię wymyślać z gotowaniem) to dodatkowo mam sporo wyjazdów w roku gdzie jest problem z dostępem do kuchni aby sobie coś ogarnąć i np przez 2 tyg jadę na gotowcach z mikrofali i obiadach w restauracji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@scomander: odżywka białkowa ma sens jak nie dostarczasz odpowiedniej ilości z diety, tzn przy budowaniu mięśni musisz brać 1,5-2g ma kg masy ciała co daje 126-168g dziennie i nie ma znaczenia czy liczysz kcal czy nie

Polecam do diety dodać chociażby skyr waniliowy czy jakikolwiek inny gdzie masz jakieś 15g białka, jakieś płatki, gdzie w stu gramach masz 30g(ostatnio takie kupiłem w biedrze), jakaś owsianka w kubku, gdzie też masz sporo
  • Odpowiedz
skyr waniliowy czy jakikolwiek inny


@Anty_Chryst: wsuwam ten zwykły co ma 26g

Ogólnie nie wiem jak to robisz


@Anty_Chryst: zapewne źle to wszystko liczę więc pewnie jem coś więcej xD
Pomyślę przez weekend jak to ogarnąć i może faktycznie zacznę liczyć.
  • Odpowiedz
@scomander: nikt ci nie każe gotować. Patrz, tak wygląda mój przykładowy dzień na wyjeździe: rano 4 jaja na miękko (to jedyne co gotuję) + 4 tosty pełnoziarniste i jakieś warzywa, np. papryka słodka. Na wyjazd zabieram 4 grahamki z pesto, szynką i serem piórko, do tego twaróg klinek z bananem (klinek bo jest smaczny i wygodnie się go je, z dżemem jest całkiem spoko. W między czasie orzechy i jabłka w
Damian_TS - @scomander: nikt ci nie każe gotować. Patrz, tak wygląda mój przykładowy ...

źródło: comment_1672671816opyz7iVCQ74pdx2bv8zkTV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Damian_TS: i Ty się tym najadasz? :O
Widzę, że 3k kcal ale wydaje mi się mało tego jedzenia :D

Podzieliłbyś się resztą menu tak do wglądu i może podłapania czegoś w przyszłości?
  • Odpowiedz
@scomander: co do reszty to sobie obmyślam na bieżąco, nie spisuje tego nigdzie tylko sprawdzam czy kcal i makro w miarę się zgadza. Dużo trudniej mi idzie trzymanie się założeń niż wymyślanie posiłków bo to akurat mały pikuś.
  • Odpowiedz
@scomander: też mi się nie chce liczyć kalorii i właśnie na oko jak w dany dzień nie jem mięsa lub np w ogóle nabiału to na pewno uzupełniam odżywką, mięśnie rosną więc widocznie działa
Jeśli chodzi to białko to biorę kfd vegan bo też u mnie słabo z laktozą, ktoś tam pewnie będzie gadać ze jak z soi to nie takie dobre ale jak jesz normalnie mięso to nie staniesz się
  • Odpowiedz
@scomander: ćwiczę mało, docelowo dwa razy w tygodniu fbw, z 76 mi poszło do 78 bez zalania w jakieś 3 miesiące, białka serio nie wiem ile, codziennie jem jakieś mięso/jaja/serki wiejkie i twarogi a braki uzupełniam miarką białka, przez to że nie liczę to mocno obserwuję wagę i progres treningowy, na długą metę to widzę że nie wystarczy bo jakbym chciał wejść na jeszcze większą masę to bym musiał liczyć a
  • Odpowiedz
@scomander: Generalnie warto brać, bo jest wygodne. Ale traktuj je jako zamiennik normalnego jedzenia a nie dodatkowy suplement. Czyli zamiast jednego posiłku można wypić białko. Ja jakiś czas robiłem tak, że rano o 7-8 piłem wpc, siemię lniane i kawę, a dopiero po południu jadłem normalny posiłek. Dzięki temu rano nie nabijałem dużo kalorii, a nie było długiej przerwy w dostarczaniu białka jak np. na IF.

Jeśli masz problem z laktozą,
  • Odpowiedz