Wpis z mikrobloga

Mirasy, we wspólnocie mają zamiar wprowadzić zmianę za opłaty ogrzewania na podstawie współczynnika LAF i odbywa się głosowanie czy się zgadzamy czy nie. Ogrzewanie jest miejskie, przed logotermę.

O ile poczytałem czym jest LAF to nie mogę znaleźć konkretnych informacji, czy mieszkając na 1 piętrze (budynek 2 piętrowy), teoretycznie ciepłe mieszkanie, które nie potrzebuje dużo ogrzewania, po wprowadzeniu LAF moje opłaty będą wyższe czy nie?

To, że ktoś mieszka na parterze czy na poddaszu było czyimś świadomym wyborem i musi więcej grzać ale szczerze mówiąc mam wywalone w to, że oni aktualnie płaca więcej.

Ktoś jest w stanie doradzić?
#nieruchomosci #deweloperka #patodeweloperka #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 3
@cadet: u nas też chcą to wprowadzić ale metodą uproszczoną z tablic cobriti które nie uwzględniają tego czy budynek jest z 2000 roku z 8 cm styropianu λ=0,044 czy z 2022 r z 20 cm styropianu λ=0,036. Już pomijając zasadność tych współczynników to dlaczego mam głosować za takim ogólnikiem bez dokładnych wyliczeń stwierdzających stan FAKTYCZNY w budynku. I tak jak piszesz, każdy wiedział jakie kupuje mieszkanie to idąc tym tokiem rozumowania