Wpis z mikrobloga

@marjanoos:

mnie to w ogóle zadziwia, jak to wykopki próbują za wszelką cenę udowodnić, że zmiany w związku z pierwszeństwem dla pieszych ANI TROCHĘ nie wpłynęły na spadek śmiertelności


Wpłynęły rzecz jasna w jakimś tam stopniu.
Sam jeździłem spokojniej na pcozatku zeszlego roku.
Wysokie mandaty + wysoka cena paliwa skutecznie przyczyniły się do spokojniejszej jazdy (jazda ekonomiczna huehue).
  • Odpowiedz
@kwanty:

Te przepisy są generalnie ok ale ogólnie nasze przepisy i kultura znaków drogowych wymaga gruntownej rewolucji. Na drogach krajowych są wszędzie ograniczenia do 50km/h przed każdym przejściem dla pieszych, nawet takim dzikim gdzie nikt nigdy nie chodzi - to jest bez sensu.


Od lat o tym tłuczę.
Nikt nie przestrzega limitów z dupy.
70tki na dwupasach w mieście? Ehe dobre sobie.
Znajdźcie mi wieczorem kogoś jadącego ponizej setki, to piwo
  • Odpowiedz
@fonderal: a jechałem ostatnio obwodnicą Bratysławy. 4 pasy zarorkowane fest bo popoludniowe godziny, a wszyscy minimum 100 na blacie. Lawirowanie między wszystkimi pasami było czymś normalnym wśród większości.
Limity 80 i 60 na kilkupasmowej drodze to padaka, a nie powód do dumy.
Także już wiem, żeby na obwodnicy Wiednia się nigdy nie pojawiać, szkoda nerwów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na pld niemcy bede dalej latał przez Pragę,
  • Odpowiedz
@derigen90: na skołatane nerwy zdecydowanie polecam Wiedeń:)
Wiedeń za sprawą samych Wiedeńczyków od lat wygrywa rankingi jakości życia, m.in. za sprawą sprawnej komunikacji, w tym kołowej. Zapewniam, po trzech pasach da się jechać 80 i nie jest to żadną ujmą ani wstydem, jest czymś normalnym w rozwiniętym społeczeństwie. Nam zaś bliżej do Rosji...

Znałem paru takich, co to "lubią zapiedralać". Pojechali sobie na wakacje do Chorwacji czy gdzieś, jechali grzecznie jak
  • Odpowiedz
@fonderal: ja jak jadę spokojnie i wolno to mnie to frustruje i męczę sie zbyt szybko.
Oczywiście najlepszą opcją byłoby szybko i spokojnie bez skakania przez 3 pasy, ale tak się nie da.
Jeżdżę szybko tam, gdzie mogę bo to lubię,
  • Odpowiedz