Wpis z mikrobloga

Zwiekszenie mandatow w 2022 rowniez zwiekszylo skok bezpieczenstwa w latach od 2019 do 2021? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja powiedziałbym, że wartość wypadków śmiertelnych spada systematycznie od 3 lat bez względu na przepisy.


@Martwy_stwor: nie od 3 lat, tylko od ponad 20, ale wystarczy ladnie zawezic dane, pominac zmienne srodowiskowe jak np. drogie paliwo i juz ladnie wyglada i mozna zdobyc poklask dla najglupszych przepisow "bo dzialaja"
  • Odpowiedz
Mnie zawsze śmieszyło, jak ci sami ludzie mówili "W Szwecji jak byłem, to jeździłem jak na egzaminie, bo tam jak ci mandat dosolą, to się nogami nakryjesz i kredyt będzie brać." a potem: "Hurrrr Durrrr! podnoszą te mandaty, to wcale nie wpłynie na bezpieczeństwo!"
  • Odpowiedz
@Smiejsiezzycia: Szweda Swena też. Tylko oni to już z 20 lat temu zauważyli. Rozwalają mnie te wychowane ba Michniku ćwierć-inteligenty przypisujące typowo Polakom wady ogólnoludzkie, obserwowane na całym świecie... Na szczęście rodacy już trochę pojeździli po świecie i widzieli angielskiego robola i "wąchali" niedomytych Francuzów rano w metrze.
  • Odpowiedz
@derigen90: coś słabo siedzisz i opowiadasz farmazony sugerując żeś ekspertem piszesz że od wielu lat śmiertelność co roku spada o kilaset bo infrastruktura i nowe auta i różne teakie. jak wyraźnie na wykresie widać ze 17,18,19 śmiertelność jest prawie na równym poziomie, potem 20, 21 spada bo covid i ograniczenia ruchu. 22 covida juz nie ma rośnie ruch a śmiertelność spada. no to teraz zagadka skoro wczesniej nie spadała a teraz
  • Odpowiedz
@harakiri888: 300 zabitych mniej, kilkuset w szpitalach mniej, miliony w budżecie więcej , tysiące skwaszonych min piratów drogowych więcej, mnóstwo filmików "natychmiastowa karma". Kurde jedną głupią ustawą (czy tam co te batutsy wprowadzają) i ile plusów :D
  • Odpowiedz
Albo po prostu wymiera pokolenie co w dupie mają innych uczestników ruchu, bo jaśnie panowie jadą autem. Dobrze, że coraz mniej takich. Może kiedyś dojdziemy do standardów holenderskich, gdzie możesz wejść na przejście z zamkniętymi oczami. Tam jakoś od lat potrafią ustępować, u nas wprawdzie dużo architektonicznych przeszkód ale to przeszkody trzeba pokonywać, a nie dobre przepisy odrzucać.
  • Odpowiedz