Wpis z mikrobloga

Pogrzeb / kremacja polaka w niemczech.

Miał ktoś taki problem. Ojciec wyjechał za granicę do niemiec i tam zmarł. Nie byliśmy blisko nie ma też jakiegoś majątku. Chcę go skremować jak najtaniej i pojechać po prochy i w moim mieście pochować ( po prostu odłożyć zwłoki bez jakichkolwiek obrzędów.) Nie znam niemieckiego, po angielsku trochę się dogadam ale oni też niekoniecznie muszą znać angielski.
Ma tylko mnie, jestem tez jego jedynym dzieckiem.
Czy ktoś kiedyś miał taki problem? Gdzie znaleźć kogoś, kto zalatwi to w rozsądnych cenach - to znaczy w tysiącach a nie w dziesiątkach tysięcy złoty. Może znacie w niemczech polskie zakłady pogrzebowe które nie są ściemą?
#pytanie #pytaniedoeksperta #niemcy #pogrzeb #smierc #polakicebulaki #zakladpogrzebowy
  • 3
@rowerbicycle123: pytanie, gdzie zmarł. Znajdź po miejscowości Polacy w X. Ktoś na pewno się znajdzie, kto doradzi. Ciężko cokolwiek powiedzieć nie znając regionu. Poza tym na pewno miał jakiś kolegów lub znajomych. Poza tym nie wiem czy transport na własną rękę prochów jest legalny, musiałbyś to sprawdzić. Podobno są tez firmy, które zajmują się czymś takim. Poszukaj.