Wpis z mikrobloga

Wyjaśnienie algorytmu wykopu odpowiedzialnego za nadawanie i odbieranie bordo. Cz. IV

W odniesieniu do moich wcześniejszych wpisów
o pojawiającym się i znikającym bordo (jeśli dobrze liczę, miałem tak trzy razy, i teraz mam czwarty raz). Schemat za każdym razem jest ten sam.

Prawdopodobnie po jednym z wykopanych znalezisk (choć nie mam pewności) w pewnym momencie moja pozycja w rankingu się zatrzymała na ok. 800 i długo nic się nie zmieniało.

Aż w końcu dodałem jakieś znalezisko, które nie weszło na główną, i pozycja powoli, konsekwentnie i co jakiś czas, znów zaczęła spadać aż powyżej 1000, co wiąże się automatycznie z wbiciem pomarańczki.

Kolejny raz powtarza się ta sama historia.
Dodawanie kolejnych znalezisk nie ma wpływu na sytuację. Chyba, że coś wejdzie na główną.
Wtedy jest szansa, że pozycja zablokuje się.

Ale potem jak dodasz jakiekolwiek, byle jakie znalezisko, nie ważne czy weszło na główną czy nie, pozycja w rankingu znów zacznie powoli spadać.

Czyli jak już wejdzie Ci bordo, bo Twoja pozycja w rankingu będzie powyżej 1000, to obserwuj pozycję w rankingu. Jak będzie na tej samej pozycji cały czas, nie dodawaj żadnych znalezisk. Jeśli jakiekolwiek dodasz, choćby weszło na główną, pozycja zacznie spadać dopóki na główną nie wejdzie jakieś Twoje kolejne znalezisko.
I tak w koło Macieju.

Całkiem prosty algorytm z którego nie dawno wzięło się nawet śmianie z bordo, że wrzucają śmieciowe znaleziska, lub na odpiernicz - ze śmieciowym opisem, byle tylko bordo utrzymać.

#wykop #niewiemjaktootagowac #gorzkiezale #moderacja #moderacjacontent #bedziebanczyniebedzie #bordo #administracja
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deton24: nie jest to prawda. Liczą się często komentarze. Bordo zyskałem kilka razy, a zawsze było to po posiadaniu już znaleziska z płomieniem na głównej. Nie wiem jak teraz to wygląda na pc, ale wcześniej był limit bordo do 1000. Ludzie powyżej widzieli swój ranking i zależał on od dodawanych artykułów i komentarzy tychże. Mirko się nie liczyło do rankingu... To było dawno ;P
@Polinik: @kureci_paratko: To, co opisuję, jest opisem obserwacji na przestrzeni ponad pół roku.
Algorytmy mogły się zmienić odkąd sami dokonywaliście w tej kwestii jakichś obserwacji.

Co do komentarzy, że mogą wpływać na pozycję w rankingu, a także na ew. bordo, jeśli pozycja wskoczy powyżej 1000 - z różnych powodów już to podejrzewałem wcześniej. Może to być prawda, ale tylko jeśli Wasza pozycja systematycznie nie spada przy bezczynności na koncie.

Poza
@deton24: kiedyś było tak, że n pozycję w rankingu największy wpływ miało to, jak bardzo angażowało się swoimi aktywnościami innych użytkowników.
Jak się dużo dyskutowało i dostawało dużo odpowiedzi to ranking idzie w górę.
Z drugiej strony - wpisy wawalane w gorące albo znaleziska wchodzące na główną, ale z małą ilością komentarzy albo odpowiedzi nie dawały za dużo.

Ale jak piszesz - mogło się zmienić, chociaż jak patrzę, jak wykop od
@deton24: może nie, ale myślę, że ranking nie obniża nikomu pozycji sam w sobie, tylko raz dziennie przelicza i ustawia ludzi w kolejności.
Jeśli jesteś niżej - to dlatego, że kogoś wycenił wyżej, a nie, że celowo Cię obniżył.

I jeszcze jedno - ranking bierze pod uwagę 3 miesiące, może być tak, że parę mocnych punktów trzyma Cię wysoko, a po trzech miesiącach przestają być brane pod uwagę i nagle lecisz
na bordo nie wpływa absolutnie nic poza pozycją w rankingu (<1000), na którą nie wpływa absolutnie nic


@deton24:

Nie jestem pewny, czy dobrze rozumiem sens, ale bordo daje przynajmniej dwie rzeczy - wykopy/zakopy bordo mają większą wagę niż pomarańczek (a zielonki nie mają niemal żadnej siły) oraz bordo mają większe limity postowania na godzinę.
@Polinik Po prostu historia konta i liczby podsumowujące nie pokrywają się w żaden sposób z pozycją w rankingu.

To o czym piszesz ma przełożenie w sensie krótkoterminowym - aż do kolejnych strat w pozycji, gdy włączy się to, o czym piszę, i to, co zyskałeś, i tak w końcu Ci zabiorą, jeśli nie będziesz wystarczająco aktywny przez określone okienko czasowe, w którym nie zdążysz wstrzelić się z jakimś znaleziskiem na główną -
@Polinik: Pozycję może i przeliczać co trzy miesiące, ale jak właśnie trafiłeś, że jesteś na "cenzurowanym" i pozycja ciągle spada z powodów, o których piszę, to zmiana pozycji następuje nawet przy braku większej aktywności na koncie, systematycznie conajmniej raz na tydzień, albo co trzy dni. Niedużo, ale stopniowo za każdym razem wypycha Cię w dół, az trafiasz powyżej 1000 i bordo znika.
@Polinik: @kureci_paratko: cześć koledzy. Wbiło na główną moje znalezisko na główną z 300 wykopami, i trzy dni później bordo wróciło. Pozycja z 1000+ na 700 coś i popatrzę jakiś czas czy pozycja się zmieni znacząco bez wrzucania wykopów, jak to zazwyczaj bywało w tym konkretnym cyklu jak tłumaczyłem, jak zazwyczaj bywało.
Dopóki mi się nie znudzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deton24: bordo wbijes za znalezisko na głównej albo za hit ;) ja się w to już nie bawie ;) sam widzisz co się dzieje tam w komentarzach. Chciałem wrzucać fragmenty wiadomości zza granicy ale to by tylko podsyciło środowiska polityczne i płatnych trolli do aktywności.
Po wypoku 2.0 wygląda na to, że wszystkie pozycje przesunęły się o jakieś 500 w dół. Zatem ktoś wskoczył o te 500 w górę, czyli prawdopodobnie pod uwagę w rankingu brane jest jakieś nowe kryterium.