Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak wygląda sytuacja na rynku juniorów #it, jeżeli chodzi o C/C++/embedded/systemy operacyjne? Chyba tutaj ludzie nie pchają się jak na programowanie w pythonie czy frontend.

Mireczek, który miał pierwszy staż w zeszłe wakacje z tym związany (pisanie biblioteki w C i kawałka sterownika dla jednej płytki) here. Za semestr kończę informatykę na studiach magisterskich, inżyniera mam po zupełnie innym kierunku (tak, polibuda pozwoliła na taki przeskok pod pewnymi warunkami)

#programowanie #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63ae124af96c7de8338af00f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
@chodzacy_internet: to szkoda, że nie idzie to w parze zarobkami
@AnonimoweMirkoWyznania: musisz być lepszy niż ~100 innych kandydatów. wszyscy teraz walą do IT, embedded czy webdev nie ma większego znaczenia. kierunek wydaje się być niszowy, ale C/C++ i embedded są promowane na politechnikach, więc wielu ma pomysł, żeby w tym zostać, a pracy w tym zbyt wiele nie ma, zwłaszcza w Polsce. do tego dochodzi popularne w ostatnim czasie hobby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ly000: tyle że od programowania Arduino do bycia programistą embedded to jeszcze daleka droga. Jak ja 10 lat temu skończyłem studia (jako element pracy dyplomowej miałem programowanie mikrokontrolerów AVR) i aplikowałem na takiego junior embedded developera to nikt się do mnie nawet nie odezwał, a w moim mieście jest kilka firm które robią w embedded.