Wpis z mikrobloga

to ciekawe, bo rzecznicy policji zawsze wypowiadali się raczej w tonie, że nigdy nic nie znalazł... może sam sobie drukował te podziękowania?


@gnysek: Ogólnie kiedyś to można sobie było dowolny dyplom wydrukować powiesić, nawet w telewizji pokazać i pies z kulawą nogą się nie zainteresował czy to legitne xD
Jakieś źródło? Bo niedawno czytałem że rzecznik policji powiedział że żaden jasnowidz nic nigdy nie wniósł do żadnego śledztwa xD


@Serrrek: a jakieś źródło do tego rzecznika? bo ja niedawno czytalem artykul na wykopie sprzed 10 lat (https://www.wykop.pl/link/6947071/w-poszukiwaniu-prawie-10-tys-osob-jasnowidze-nie-pomogli-choc-w-jednym-przypadku/) gdzie czlowiek z organizacji Itaka wypowiadał się, że 0 razy pomógł (albo pomogli?), aczkolwiek w komentarzach można było znaleźć screeny dokumentów w których sedziowie dodawali informacje, że ten jasnowidz im pomógł (ale
@gnysek: ogólnie to tak, za każdym razem widział że ofiara jest w pobliżu jakiegoś dużego zbiornika wodnego i chyba się raz zdarzyło, że wyłowili kogoś z jeziora, ale biorąc pod uwagę jak często ktoś po pijaku wpada do jeziora/rzeki to takimi Jackowskimi jesteśmy wszyscy xd
@Linuksiarz1: ale to nie są podziękowania od policji, tam są co najwyżej zaproszenia do wskazania miejsca. Nie ma nigdy podziękowań, że trafił.

Edit: no dobra, raz jest staw, tak jak piszą wyżej - przecież większość dzieciaków co zaginie topi się w stawach blisko domu, to i ja bym zgadł z google maps
@gnysek: Czytałem jakiś raport departamentów policji usa w którym jednogłośnie stwierdzili, ze wróżki, jasnowidzowie i podobne szachrajstwo nigdy ich nawet nie nakierowało na potencjalne miejsce ukrycia zwłok. Ale! Ci ludzie aby skutecznie oszukiwać mają bardzo wyczuloną percepcję i kilku z nich wyciągnęło z rozmowy z oskarżonym ważne dla śledztwa informacje. Można więc powiedzieć, ze jasnowidz to taki detektyw ale whoy leniwy.
@gnysek: Może, generalnie aby dymać ludzi na takie bujdy musisz mieć ograne pewne schematy aby to oni napisali historię którą chcą usłyszeć. Będąc typowym Januszem pracującym 8/5 nie nauczysz się takiej wiedzy z linii produkcyjnej. Każdy jasnowidz musiał robić wałki na ludziach i rozpracować potrzebne mu do manipulowania ludźmi wzorce.