Wpis z mikrobloga

@cutecatboy: rowerzysta nie, ale pedalarz jak najbardziej
@3wolny: na początku i na końcu wiaduktu można normalnie wjechać i zjechać, na samym wiadukcie nie da się zmienić kierunku jazdy więc nie, nie jadą zgodnie z przepisami
  • Odpowiedz
  • 0
Ta ścieżka na wiadukcie rozwalona mocno, raz zabiłem się prawie zjeżdżając po zmroku. Xdd
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: wskaż mi przepisy, że nie jadą zgodnie z przepisami. Brak przepisu, to brak odpowiedzialności.
Mała podpowiedź:

art. 33 ust. 1 ustawy prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1260)

Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone >dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, >jest obowiązany
  • Odpowiedz
@3wolny:

1. Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Bodzias1844: Prawidłowo oznakowana droga rowerowa musi być oznaczona znakiem pionowym C-13. Namalowany na nawierzchni drogi rowerowej znak poziomy P-23 jest tylko powtórzeniem, bez znaku pionowego C-13 nie ma on żadnej mocy
  • Odpowiedz
@Bodzias1844:

jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza

Cytujesz, ale nie rozumiesz do końca co. Ten zapis oznacza, że jadą zgodnie z przepisami. Nie ty pierwszy się na to łapiesz i nie ostatni.
  • Odpowiedz
@Luk1N: nie wystarczy wam, że jest chodnik a obok czerwona ścieżka z oznakowaniem? Na siłę utrudniacie ruch pchając się na ulicę. No ręce mi opadają. Potrzebujecie aby wam palcem pokazać jak jechać bo inaczej to będziecie cisnąć między samochodami bo HURR NIE BYŁO ZNAKU TO MOGĘ
typowi pedalarze xD
Sam jeżdżę rowerem i wstyd mi za takich dzbanów, staram się nie utrudniać jazdy nikomu ale i tak trafi się kretyn
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: nudny jesteś, okazało się, że nie masz racji i dalej płaczesz. Czego nie zrozumiałeś w tym co napisałem? Wspomniałem gdzieś, że nie mogą jechać drugą stroną? Nie. To ty cały czas twierdzisz, że rowerzyści popełnili wykroczenie. EOT
  • Odpowiedz