Wpis z mikrobloga

Próbowałem wczoraj wrzucić na główną znalezisko zwracające uwagę na body shaming w kierunku facetów przez kobiety. Niestety nawet użycie listy nie pomogło. Znalezisko zostało zakopane. Biorąc pod uwagę że większość użytkowników tego portalu to faceci, stwierdzam tylko jedno. It's over dla chłopa. Nie ma solidarności wśród facetów. Facet w walce o tzipe użyje wszelkich argumentów, by zniszczyć drugiego. Wyobraźcie sobie gdyby jakiś znany facet napisał publicznie kobiecie, żeby spier#alała, bo ma małe cycki. Zostałby zjedzony zarówno przez kobiety, jak i męskich cuckoldów. Tutaj natomiast nic się nie stało, wręcz przeciwnie - połowa jak nie większość komentarzy była pozytywna, że fajnie pojechała typowi. Facet nie może być ofiarą body shamingu. Podobnie jak biały ofiarą rasizmu.

It's over dla chłopa.
#przegryw #bekazlewactwa #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
Pobierz popierduuka - Próbowałem wczoraj wrzucić na główną znalezisko zwracające uwagę na bod...
źródło: comment_16723104740BCobm28qBIP5gIdjybJgL.jpg
  • 90
@krucjan No ale o to właśnie chodzi, że w języku ojczystym z automatu tłumaczymy idiomy tak jak piwinnismy. Ty widząc "Small Dick Energy" od razu kojarzysz to z małym fiutem. Ale anglik kojarzy to z kompleksami. I to nie z powodu fiuta. Dam Ci przykład po polsku: słysząc, że ktoś ma głowę na karku jaka jest Twoja pierwsza myśl o skojarzenie? Czy takie, że kogoś głowa znajduje się na swoim miejscu, czyli
@IlawaNidzica

zabolałoby go najbardziej, gdyby powiedzieć mu, że ma pedalską fryzurę, czy tam buty dla geja.


Przede wszystkim to by było seksistowskie, prostackie i obraźliwe. Riposta Grety była po prostu błyskotliwa, a biorąc pod uwagę odzywki Tate'a o big Dick Energy można nawet powiedzieć, że była to doskonale trafiona i śmieszna parodia z zachowania Tate'a.
@kiszczak: Wiadomo. Jak nazwę Cię "Skur...synem" to tez jest ok, bo każdy wie że nie chciałem obrazić Twojej matki. Tak samo "Mother f...er". Przecież wszyscy wiedzą że nie chodzi o to że posuwasz matkę.

Jak Ci powiem że nowym BMW rekompensujesz sobie małego ujka, to też jest ok, bo każdy wie że nie chodzi o małego ujka tylko o zestaw cech.
Jaki to jest body shaming xD to poprostu riposta do typka co sie pucuje ze ma 33 auta, ktore maja duze silniki, co oznacza, ze mentalnie ma malego #!$%@? xD
@IlawaNidzica Nie widziałem. Ale nawet i w tym artykule wspominają o tym i czym mówię:

Many Twitter users who appeared to support Thunberg overall called out her choice of phrase, and the normalization of these types of comments as insults. Others argued that as Thunberg was referring to Tate's "energy" rather than his anatomy, it shouldn't be read as body-shaming.


A nadal nie wiemy, czy oskarżenia wysunął nativ czy ludzie, ktorzy tak
@spunky

Jak Ci powiem że nowym BMW rekompensujesz sobie małego ujka, to też jest ok, bo każdy wie że nie chodzi o małego ujka


No niestety, ale chyba nie jesteś zbyt dobry z ojczystego języka. Taka wypowiedź nie pozostawia pola na luźną interpretację. ALE gdybyś powiedział, że nowym BMW rekompensuję sobie kompleksy to już jak najbardziej mógłbyś mówić, że nie chodziło o fiuta ¯_(ツ)_/¯
@kiszczak to że nikt tak nie myśli to nie znaczy, że tego nie znaczy, nie myślą bo już jest tak zakorzenione w kulturze że mały = kompleksu, że jest to tak oczywista oczywistość, że nikt nas tym się nie zastanawia. Powodem są właśnie takie teksty i przyzwolenie na nie, które utrwalają stereotypy, powielane przez pokolenia.
Tak jak ktoś wyżej dobrze porównał - jak powiem do faceta "rzucasz jak baba" to w ogóle
: czyli jak gruba laska według mnie zachowuje się chamsko mogę nazwać ją grubasem z małym cyckami i większość mi przyklasnie. Got it.


@WhiskyRomeo: przecież na wykopie takie pociski wobec grubych kobiet to norma i jakoś nie przeszkadza to tutejszym samcom alfa, więc zluzuj poślady płatku śniegu i nie stosuj podwójnych standardow.
przecież na wykopie takie pociski wobec grubych kobiet to norma i jakoś nie przeszkadza to tutejszym samcom alfa, więc zluzuj poślady płatku śniegu i nie stosuj podwójnych standardow.


@Monifufka: na wypoku można wszystko. Twitter z oficjalnego konta to jednak co innego. Dobrze wiesz co by zrobiono facetowi za taki tekst, więc nie udawaj. Typowa baba - nie przyzna się do błędu...
niezrozumienie intencji wypowiedzi Grety może wynikać z nieznajomości języka angielskiego


@kiszczak: chyba najgłupszy argument w całej tej dyskusji

nikomu nie chodzi o to, że ona powiedziała, że TO ON KONKRETNEI ON ma małego, tylko o samo określenie silnie nacechowane przesłaniem mały siur = powód do wstydu/śmiechu
@spunky

aha czyli jak powiem że.mqsz małego to znaczy że zajrzałem Ci do gaci, sprawdziłem i ogłaszam światu stan faktyczny. Rozumiem


No nie rozumiesz. To znaczy, że chciałeś obrazić moją konkretną cechę fizyczną. Język polski nie jest aż tak trudny. Przecież w języku polskim zwrot "masz małego" to nie idiom, więc w domyśle nie precyzuje to językowo czy mi w gacie zaglądałeś czy nie¯_(ツ)_/¯ taki zwrot, tak sformułowany znaczy tylko tyle, że
@kiszczak: Aha czyli "skur..syn" jest ok czy nie jest? Nazywając Cie tak mam na myśli ze Twoja matka jest kimś czy że nie akceptuję Cię z jakiegoś powodu? W tym drugim wypadku rozumiem że określenie jest ok, tak?