Wpis z mikrobloga

Szybki fact-checking czy ukraiński żołnierz rzeczywiście miał naszywkę Totenkopf SS

Czy miał? Nie miał

Czy na Ukrainie są świry o nazistowskich poglądach? Tak samo jak w Polsce

Dziękuję za uwagę i zapraszam do kolejnych wpisów w których wyjaśniam propagandowe głupoty

Pozdrawiam

#ukraina #wojna #rosja #polska #obozyzaglady #nazizm #bekazpodludzi
Atreyu - Szybki fact-checking czy ukraiński żołnierz rzeczywiście miał naszywkę Toten...

źródło: comment_16722500492ECvqN5FuZgxkC0ZAQJAel.jpg

Pobierz
  • 101
Na kasku jest też logo producenta naszyki, ukraińskiej firmy R3ICH.


@elberet: to co dales jest wersja naszywki firmy reich, inna niz naszywka na zdjęciu.
Nie zgadza sie obrys, kolor.
Nie widze też ani logo firmy ani tego symbolu klucza, ale jakosc oryginalnego zdjecia pozostawia wiele do zyczenia.

Natomiast dziwne zamilowania wszelkiej masci militarystow do dziwnych naszywek zostawiam bez komentarza, bo oni wszyscy lubia sie obszywac w dziwne zdawaloby sie niegrozne symbole.
shmatshiage - > Na kasku jest też logo producenta naszyki, ukraińskiej firmy R3ICH.
...

źródło: comment_1672252204vBXBbiqFoMBl0e57G6HSkS.jpg

Pobierz
@shmatshiage: kurde nie mogę już edytować. chyba przy wklejaniu się zeskalowało w dół, na stronie guardiana jest faktycznie większe. na kasku na naszywce tego typa z dworca jest też szrama / kreski liczone do 5, powiedziałbym że to ten sam motyw.
To nie ma znaczenia, czy jest czacha i skrzyzowane kosci, szable czy granaty.


@kjungst: to ma znaczenie, bo historyczny symbol Totenkopf SS jest jeden, konkretny

Sam mam ubrania z czaszkami, jestem nazistą?

Jeżeli czaszka jest inna niż ta na Totenkopf SS, jest zupełnie inna - zgadza się tylko część żuchwy i nosa (bo tak wygląda ludzka czaszka), to już nie jest historyczny Totenkopf SS

Czy autor wzorował się na takim? Być
@kjungst: To niby tez nazistowska? masz serio poważny problem, ja mam taką naszywkę (czaszkę tylko) na swoim mundurze do ASG, nie wiedziałem że jestem nazistą xD
Popadasz w dość dużą paranoje. Lepiej nie wchodź na allegro i nie szukaj naszywek bo zawału dostaniesz.

Cieszy mnie to, że większośc ludzi ma to gdzieś, bo bym chyba został pobity za czaszkę(nazizm) i czerwono-czarną naszywkę gromu(banderowskie kolory), jedynie na wykopie jest pewna grupka wariatów.
na kasku na naszywce tego typa z dworca jest też szrama / kreski liczone do 5, powiedziałbym że to ten sam motyw.


@elberet: ale do kresek nie miales zarzutu, tylko do symbolu kucza i logo firmy. ja nie wiem co oznacza te 5 kresek. moze to naziolski symbol. ja nie mowie ze to co wrzuciles nie jest naziolskie, bo ewidentnie taki byl pomysl. mowie tylko ze nie jestem przekonany ze to
: To niby tez nazistowska? masz serio poważny problem, ja mam taką naszywkę (czaszkę tylko) na swoim mundurze do ASG, nie wiedziałem że jestem nazistą xD


@elberet: a do tego pilem jak pisalem ze dziwi mnie obszywanie sie dziwna symboliką przez militarystów