Wpis z mikrobloga

Oni się przyznali, że mają wysokie marżę by wraz z powrotem vatu obniżyć tę marżę, a ludzie nie dostaną zawału tankując ponad złotówkę więcej od 1 stycznia. Wy to #!$%@? rozumiecie?

Celowo jest wysoka cena, który przekłada się na wyższe ceny wszystkich produktów w sklepach, usług itd. by tankujący nie dostali szoku przy dystrybutorze po nowym roku. No #!$%@? dziękuje panie obajtek
Codziennie zadaje sobie pytanie dlaczego ja tu jeszcze mieszkam...
#orlen #bekazpisu #paliwo
  • 36
  • Odpowiedz
@Nano22: najlepsze jest to, że jeśli faktycznie utrzymają obecne ceny, to dla przedsiębiorców po nowym roku będzie TANIEJ (bo cena netto będzie musiała być niższa, żeby uwzględnić w cenie brutto 23% VAT zamiast 8%). A przedsiębiorców interesuje wyłącznie cena netto, bo cały VAT odliczają.

Zatem już teraz mogliby mieć mniejsze koszty, co w jakimś stopniu mogłoby się przełożyć na niższe ceny usług, w sklepach itd.

Ale propagandowo przed wyborami nie
  • Odpowiedz
@Nano22: W tvpis sie powie ze orlen za rzadow jedynej slusznej partii ma zysk 10x niz to co za po a elektorat jak to uslyszy to zacznie klaskac uszami i bedzie mowil ze tak dobrze to jeszcze nie mial
  • Odpowiedz
@Nano22: nie trzeba być Albertem Einsteinem by to wiedzieć.
#!$%@? polactwa przez pana Daniela to podstawa!
Kasę później i tak wyprowadzą do skarbu państwa (byle by nie wykazywać wzrostu i nie dzielić się dywidentami z akcjonariuszami). Jak #!$%@?ć to wszystkich, byle mieć pełne mordy nie tylko frazesów ale też banknotów.
#!$%@? im w dupy.
  • Odpowiedz
@Nano22: Obajtek troszczy się o moje serduszko, ale wolałbym żeby również troszczył się o mój portfel i mi ku*wa pozwolił tankować TANIEJ. Na tym miesiącu wydałem (według karty, a tankuje często za gotówkę) 988zł, czyli do sylwestra 1.1k siądzie, miesiąc wcześniej było to 965zł, czyli... Nie chcę mi się liczyć, ale przyjmując, że paliwo jest droższe o złotówkę to bardzo niedokładnie jestem około 350zł w plecy czyli 63 litry przy
  • Odpowiedz
@Nano22: Jakby mieli zmieniac VAT od 1 stycznia to by był armagedon teraz na stacjach, a przecież są urlopy itp i dzieki temu że cena została wczęsniej podniesiona niepostrzeżenie to będzie spokojnie, nie będzie kilometrówych kolejek to tankowania w sylwestra i wszyscy będa mogli się spokojnie wybrac na zabawę a nie czekac w kolejkach( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nano22: Ale przecież tak działa wolny rynek i obniżka podatków dla przedsiębiorców, dlaczego jakakolwiek firma miałaby rezygnować z zysku skoro w kapitalizmie chodzi o zwiększanie zysku za wszelką cenę bo firma która się nie rozwija jest chora.

Zdecydujcie sie #!$%@? albo zaglądamy przedsiębiorcom do kieszeni albo nie, co was obchodzi ile ktoś zarabia lewaki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Proszę otworzyć własne rafinerie jak nie pasuje

Jak
  • Odpowiedz