Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jak czytaliście sagę Wiedzmin? Czy faktycznie lepiej chronologicznie, z poradnikami z neta?

Właśnie skończyłam "Ostatnie życzenie", a artykuł który znalazłam poleca taką kolejność:

“Miecz przeznaczenia”
“Krew elfów”
“Czas pogardy”
“Chrzest ognia”
“Wieża jaskółki”
“Pani Jeziora”
“Sezon burz” (wydarzenia sprzed pięcioksięgu, ale osobna historia)
“Coś się kończy, coś się zaczyna” (opowiadanie niekanoniczne)

#wiedzmin #ksiazki #czytajzwykopem #sapkowski
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ber3n: dzięki za info, zrobię research i być może poprzestanę na opowiadaniach. Saga była na mojej liście od dawna, ale oprócz gier nigdy nie interesowałam się historią. Raczej szukam kolejnego czytadła jak już jedno się kończy.
@k8lin: No wiesz... spróbować można ale jeżeli chodzi o rozwiązania fabularne tam zastosowane, to często miałem skręty z zażenowania czytając to. Ale znać na pewno warto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k8lin: kolejność właśnie taka jak wrzuciłaś, przy czym najlepsze są właśnie te części z opowiadaniami (Ostatnie życzenie i miecz przeznaczenia), saga (od krwi elfów do pani jeziora) jest taka sobie, tak na jednokrotne przeczytanie i tyle. Sezon burz był beznadziejny, a tego "coś się kończy, coś się zaczyna" to chyba nie czytałem
@k8lin: kolejność ok. "Miecz Przeznaczenia" kończy się w taki sposób, że stanowi również wstęp do głównego cyklu. Prawdą jest też, że sam cykl jest słabszy od opowiadań, ale wciąż broni się charakterystycznym stylem, więc warto przeczytać.