Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Potrzebuję router by zastąpić tp-link archer c2 z wgranym gargoyle. Rwie mi wifi. Na stocku też rwało. Do tego brakuje mi zasięgu w skrajnym miejscu mieszkania.
Potrzebuje router o lepszym pokryciu niż ten c2, pewny i stabilny. Wymyśliłem sobie asusa rt-ac66u b1. Czy to dobry pomysł? Co wy byście polecili? Stabilność i pokrycie
#router #wifi #komputery
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fedain: no tyle to nie dam... Po prostu za router wydaje mi się za dużo... Poszukam czegoś tańszego i lepszego niż tplinki bo żaden którego miałem nie działał dobrze i długo
Poszukam czegoś tańszego i lepszego niż tplinki bo żaden którego miałem nie działał dobrze i długo


@PaulStone: wrzuć C6 z drugiej ręki za 70zł, nie ruszaj softu/nie kombinuj. Jak masz bardzo duże mieszkanie, drugi za kolejne 70zł i 10-15 metrów kabla. Problem solved

Ogólnie TP-Linków z racji pracy przerobiłem... myślę że spokojnie parę tysięcy. Z tanich routerów są jak najbardziej niezawodne. Do oglądania netflixa, śmiesznych kotów i gier w zasięgu mieszkania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: 4 komórki, 3 komputery, około 10 smart home, chromecast - prawie 20 urządzeń. Jak czytać na pepper opinie to ludzie piszą że właśnie nie jest zbyt stabilny, rwie wifi itp. To by się zgadzało z każdym tplinkiem co miałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: a masz jakieś zdanie o c80? Zacząłem szukać asusa to też złe opinie... Nie wiem chyba trzeba z 1500 wydać żeby kupić coś na co nikt nie psioczy
@PaulStone: na każdym sprzęt znajdziesz negatywną opinię, może poza jakimiś niszowymi. Im popularniejszy tym więcej, a TP-Linki są spokojnie w co drugim domu. Jak możesz trochę dołożyć to C80 jest jak najbardziej spoko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: pytam bo widzę masz jakieś własne statystyki 'z racji pracy' więc zastanawiałem się czy z tym c80 miałeś też jakieś doświadczenia. c6 ma mu-mimo 2x2 a c80 niby 3x3, najbardziej to mi chodzi o to by pokrycie było dobre...
@PaulStone: jeżeli mieszkanie masz jednopoziomowe (bez żadnych pięter), to prędzej jest to kwestia grubości ścian i zbrojeń. Jak jeden router na 2.4Ghz nie pokrywa mieszkania, to inny na 2.4Ghz będzie miał problem w tych samych miejscach i wtedy trzeba by pomyśleć choćby o meshu. Na tanim C6 spokojnie ogarniałem dom z piętrem, ale to wszystko zależy od indywidualnych warunków na miejscu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: czytajac poradniki to obecny c2 stoi w słabym miejscu, nowy ustawie lepiej. Nic, będzie tplink a na miejscu w sklepie zadecyduje czy c6 czy c80