Wpis z mikrobloga

@wakxam: Pamiętam ten dzień. Mój wujek wielki fanatyk gołębi, wieloletni zdobywca nagród tego dnia razem z grupą ok 20 innych gołębiarzy w momencie zawalenia się dachu mieli właśnie wyjeżdżać na owe targi. Droga zajęła by im ok 1,5/2 godzin. Także wydaje mi się takie trochę oszukać przeznaczenie.
  • Odpowiedz
Jak kogoś ciekawi budowlano i mechanicznie, to jest dokładny raport z katastrofy w necie do przeczytania


@lunaria: Super. Ale jakbyć podał linka to byłoby miło. Swoją drogą też zapomniałem o tej katastrofie. I teraz trachę ironicznie bo mieszkam w państwie z dykty: kogo wytypowali na kozła ofiarnego a kto tak naprawdę nawalił?
  • Odpowiedz
Może i przydługo ale jednak wskazanie za i przeciw nigdy nie jest krótkie i zwięzłe.


@Alpharius: to i tak króko a pewnie parę afer pominąłeś, Ewa Tylman, Magda z UK i pewnie kilka innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jarzabek90: @Supaplex: a wybaczcie panowie, zapamiętałam to jako raport, ale to analiza na/z konferencji.

http://www.awarie.zut.edu.pl/files/ab2007/artykuly/0161.pdf

Niniejszy referat został opracowany głównie na podstawie ekspertyzy Zespołu Politechniki Śląskiej [1, 2], ale wykorzystuje teŜ opublikowane w prasie technicznej wyniki badań Zespołu Politechniki Wrocławskiej [3, 4], odtajniony fragment analizy pracy słupów hali, skierowany do druku przez Zespół Politechniki Krakowskiej [5], a takŜe uogólniający artykuł po katastrofie hali prof. S. Kajfasza [6].
  • Odpowiedz
@wakxam: Pamiętam dobrze ten dzień, mieszkałem wtedy niedaleko Bytkowa. Wiedziałem że coś się stało zanim jeszcze w telewizji zaczęli o tym mówić, bo nagle zaczęły jeździć na sygnale karetki, straż i policja chyba z całych Katowic i okolic.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wakxam: bo w p0lsce za każdym razem tak to #!$%@? wygląda: ktoś musi zginąć, żeby zaczęto kontrole, etc. Trwa to dwa tygodnie i potem wszystko wraca do p0lskiej normy. Ten p0lski tumiwisizm wkurvvja mnie w tym kraju najbardziej. Nie da się robić dobrze. Nie da się zrobić raz na długi czas. Nie #!$%@?, każdy kombinuje, każdy chce zrobić jak najmniej, na #!$%@?, byle się szef nie czepiał.

(°
  • Odpowiedz
@wakxam: tak, mialem wtedy studniówkę. w 2019 właściciel hali był moim klientem. kiedyś milioner, po katastrofie już się nie podniósł.
  • Odpowiedz
@wakxam: przez pierwsze 30 godzin mówiono że to samo stało się na komendzie głównej - zawalenie dachu od śniegu. Na szczęście okazało się, że to tylko komendant wystrzelił przeszmuglowany granatnik przeciwpancerny w swoim biurze.
  • Odpowiedz