Wpis z mikrobloga

Po tej katastofie w kazdy snieg mielismy robote na takich dachach , moze nie za dużo many many , ale jakis grosz wpadl w zime na przezycie , ale znowu zapomnieli jaka to moze byc katastrofa , bo np. tamten i ten rok 3 duze spozywczaki odsniezalismy powyzej 4000 m2 reszta nic . Czekaja na katastrofe
@wakxam: ktoś jest wstanie powiedzieć ile tam śniegu było naprawdę? Ktoś kto stał, ratował był tam osobiście. Ze zdjęć wynika że tego śniegu nie ma dużo i trochę kłamią w tych ekspertyzach że powodem było nieodsniezanie. Jeżeli konstrukcja nie przenosi normowej ilość śniegu to nie można pisać, że powodem katastrofy jest śnieg.
@KawalerPowiatowy:
za wiki:

Media podawały zamiennie miejsce katastrofy jako Katowice lub Chorzów, co jest wynikiem położenia MTK na granicy dwóch miast. Targi mają katowicki adres – ul. Bytkowska 1b, natomiast obszar, na którym stoją budynki biurowe oraz hale wystawiennicze, znajduje się na terenie Chorzowa. Powoduje to, że w doniesieniach medialnych pojawiały się pozorne nieścisłości. Pomiędzy miastami konurbacji górnośląskiej nie ma naturalnych granic. Tworzą one jeden obszar miejski, a granice miast mają
@wakxam: U mnie w firmie (ja wtedy jeszcze byłem łebkiem) zaproponowali wtedy pracownikom produkcji odśnieżanie dachu hali w godzinach pracy ze stawką za metr. Szybko zrezygnowali z tego pomysłu, bo nikt nie chcial na produkcji robić, bo stawka była taka dobra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@unfolding: nie mówię o hali bo za te cenę kupisz najwyżej namiotową, ale o kontraktach na cokolwiek, co dociąża gotową halę. Na przykład fotowoltaika przemysłowa z bloczkami betonowymi jako balastem (bloczki, konstrukcja, panele, wszystko razem trochę waży).

Samej hali nie ma sensu robić statyki dachu, bo bez sensu liczyć ile konkretnego materiału wejdzie na halę, na której nie będzie niczego, ani nawet nie wiemy co hipotetycznie miałoby tam być. Ile wytrzyma