Wpis z mikrobloga

Definicja rzezi wołyńskiej z ukraińskiej Wikipedii pozostawia, lekko mówiąc, trochę do życzenia.

Dodam od razu, że trzymam w tej wojnie kciuki za Ukrainę i mam nadzieję, na dobrą współpracę między naszymi narodami, po prostu czytałem o "krwawej Wigilii" i z ciekawości zajrzałem na ukraińską wersję.

https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%8F

#historia #ukraina #wojna
Javert012824 - Definicja rzezi wołyńskiej z ukraińskiej Wikipedii pozostawia, lekko m...

źródło: comment_1672050654yZ529OVtWotvZilFSQz7T3.jpg

Pobierz
  • 28
@Javert_012824: standardowa gadka o wojnie polsko-ukraińskiej. Akcje Wisła traktują właśnie, jako zemstę wstrętnych lachów za przegrana wojnę na Wołyniu i porównują do deportacji tatarow krymskich. Nie powinnismy nawet mieć do nich pretensji o ich wersje historii bo gra się tyle na ile przeciwnik pozwala, a żaden polski rząd do dzisiaj tych kwestii nie wyjaśnił.
@Buckwheat: Nie widzę postów o Buczy wrzucanych #!$%@? 10x-100x dziennie. Czy nie kumacie, że to jest kontrproduktywne dla sprawy, bo ludzka psychika działa tak, ze jak się ciągle coś powtarza, to się to zaczyna ignorować? Przez takie ciągłe powtarzanie większość ludzi ma Wołyń w dupie, bo już ma tego dość. Tym bardziej, jak to niby w dobrej wierze "przypominanie" jest przeplatane niezwiązaną z tematem pro-ruską narracją.
@bubki: teraz wnuki pracujące w polszy tych szoszonow co nabijali dzieci na sztachety nie przyznaja się do tego albo mówią że nie wiedzieli o tym. Zrobili sobie państwo które istnieje 30 lat. To tak jakby Śląsk odciął się od polski i twierdził ze to inny naród inne państwo itp, śmiech XD
teraz wnuki pracujące w polszy tych szoszonow co nabijali dzieci na sztachety nie przyznaja się do tego albo mówią że nie wiedzieli o tym. Zrobili sobie państwo które istnieje 30 lat. To tak jakby Śląsk odciął się od polski i twierdził ze to inny naród inne państwo itp, śmiech XD


@jankek W jednej wypowiedzi napisałeś tyle głupot, że nie wiadomo od czego zaczac to prostować. Jak nie masz pojęcia, o czym piszesz,
@werter_do_jercewa To zależy dla kogo. Moja rodzina pochodzi z Kresów i część rodziny wymordowali banerowcy i ten temat nigdy mi się nie znudzi. A najbardziej to mnie #!$%@? , że nie potrafią przeprosić i jeszcze piszą jakąś historię na nowo.. Co do wojny z Rosją trzeba Ukrainę wspierać, ale pewne sprawy trzeba załatwić, ale nasz rząd tego nie potrafi...