Wpis z mikrobloga

Mam takie głupie pytanie do Mirków z Krakowa.

Pod wpływem impulsu i nudy która mnie niszczy od środka od siedzenia w domu w UK postanowiłem ze na spontanie wybiorę się do PL do Krakowa.

Tutaj mam kilka pytań bo przylatuje 28 grudnia o 12 w południe a samolot powrotny mam o 21:00 31go grudnia. Czy w tych dniach jest coś ciekawego do zobaczenia w tym mieście?
Czy działa sprawnie transport publiczny? W opcje wchodzą jeszcze Uber, Bolt czy Carsharing o ile tam funkcjonuje.

Lepiej wynająć jakiś samochód czy transport publiczny? (Wiem ze teraz jazda samochodem w Polsce to sport extreme)

Problem taki ze w Krakowie nigdy w życiu nie byłem a jedynie raz na obrzeżach i to 7 lat temu w nocy na jakieś strefie przemysłowej. W samej Polsce to byłem ostatni raz we wrześniu 2019 roku a tak to po innych krajach podróżowałem w tym USA.

Ktoś coś mógłby jeszcze poradzić w tym temacie? Np tanie przejazdy czy coś?

#krakow #emigracja #podrozujzwykopem #pytaniedoeksperta
  • 52
@FeyNiX: komunikacja miejska z punktu widzenia turysty jest w pytę (z punktu dojeżdżających codziennie rano do fabryk azbestu niekoniecznie)

W każde turystyczne miejsce dojedziesz sprawnie, większość i tak masz w pieszym zasięgu w centrum. Z Balic spod terminala pociąg bezpośrednio na dworzec główny, można autobusem ale wygodniej/lepiej pociągiem. A zaraz obok dworca głównego zaczynają się planty i stare miasto

Prywatnie jeżdżę autem/wypożyczam, ale w Krakowie załatwiam sprawy. Jak jesteś turystycznie, kupujesz
@FeyNiX: z lotniska regularnie śmigają linie autobusowe, jak będziesz mieć farta to o tej 12 nawet obejdziesz na godzinnym bilecie za 6 zeta.

Po atrakcje odsyłam do google'a.
@FeyNiX: komunikacja jest w pytkę. Możesz korzystać z google maps bo jest sprzężona z mpk. Zaznaczasz trasę w aplikacji,wybierasz ikonkę autobusu i kieruje Cię gdzie iść, gdzie wsiąść i gdzie wysiąść. Bilety kupujesz w automatach które są w kazdym autobusie/tramwaju i na przystankach. Ewentualnie zostają aplikacje na telefonie.

Ponadto działa Uber, nikt, freenow i car sharing - panek i traficar.

Robić jest co, ale nie wiem co Cię interesuje.

Kilka lat
@FeyNiX: nie mogę miras z ciebie. Zamiast zrobić jakiś research to idziesz na łatwiznę i pytasz wykopków czy jest coś ciekawego do zobaczenia w KRK. Ja rozumiem jakbyś wybrał jakieś mniej popularne turystycznie miejsce gdzieś w Uzbekistanie, ale kuźwa no bez przesady już.
Mam trochę info gdzie będę mieszkał otóż hotel ul. Halicka 11, 31-035, Kraków gdziekolwiek to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Beszczebelny: Zawsze robię dokładny research. Wiem ze będzie piździlo wiec celuje w obiekty zamknięte.

@Atreyu: po małym rozeznaniu samochód sobie odpuszczę bo hotel mam prawie w centrum a sam hotel kasuje 40 zł za dzień. W związku tym mógłbyś polecić jakieś strony, aplikacje żeby kupic bilety?
@FeyNiX: Tak, komunikacja działa sprawnie i zdecydowanie na tak krótka wycieczkę po mieście się sprawdzi. Ponadto atrakcje w Krakowie są w zasięgu buta, chyba że planujesz wycieczki dalej typu Wieliczka i Oświęcim, ale tu spokojnie dojedziesz pociągiem lub busem.

Serio, to tylko trzy dni. Jeszcze w jednym z najbardziej turystycznych miast w Pl. Nie ma co więcej tu opisywać i wklejać rekomendacje z przewodników, bo i tak będziesz mieć czas tylko
@ismenka: I na takie odpowiedzi liczę. Ogólnie to chciałem gdzieś pojechać żeby po prostu się ruszyć z domu wiec i galeria handlowa będzie dla mnie wystarczające bo w mieście gdzie mieszkam jest przeciętne
@FeyNiX: Spoko. Udanej wycieczki :) Jakbyś miał pytania o konkretne atrakcje, czy gdzieś warto iść, czy sobie odpuścić, to pytaj.

Ogólnie przeznacz sobie czas na wycieczkę (1 dzień) po Kazimierzu i Starym Podgórzu - to urokliwe dzielnice; Kazimierz żydowska (tu sprawdź koniecznie ul. Szeroką i synagogi), na Podgórzu znajdziesz uroczy kościół pw. Walta Disneya ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niedaleko od niego są forty, Kopiec Kraka i były
@FeyNiX: Muzeum Narodowe w Sukiennicach to absulotne must-see. Niepojęte dla mnie jest jak wiele osób omija/przegapia to miejsce, zawsze świeci pustkami. A oryginalne obrazy Jana Matejki z postaćmi naturalnych rozmiarów i robią wielokrotnie większe wrażenie niż 2x2cm obrazki w podręczniku.