Wpis z mikrobloga

Mam takie głupie pytanie do Mirków z Krakowa.

Pod wpływem impulsu i nudy która mnie niszczy od środka od siedzenia w domu w UK postanowiłem ze na spontanie wybiorę się do PL do Krakowa.

Tutaj mam kilka pytań bo przylatuje 28 grudnia o 12 w południe a samolot powrotny mam o 21:00 31go grudnia. Czy w tych dniach jest coś ciekawego do zobaczenia w tym mieście?
Czy działa sprawnie transport publiczny? W opcje wchodzą jeszcze Uber, Bolt czy Carsharing o ile tam funkcjonuje.

Lepiej wynająć jakiś samochód czy transport publiczny? (Wiem ze teraz jazda samochodem w Polsce to sport extreme)

Problem taki ze w Krakowie nigdy w życiu nie byłem a jedynie raz na obrzeżach i to 7 lat temu w nocy na jakieś strefie przemysłowej. W samej Polsce to byłem ostatni raz we wrześniu 2019 roku a tak to po innych krajach podróżowałem w tym USA.

Ktoś coś mógłby jeszcze poradzić w tym temacie? Np tanie przejazdy czy coś?

#krakow #emigracja #podrozujzwykopem #pytaniedoeksperta
  • 52
  • Odpowiedz
@FeyNiX: Gościu, zainstaluj sobie appke JakDojade i zero stresu, wpisujesz skąd dokąd chcesz jechać, wyskakuje ci lista połączeń i ewentualnych przesiadek, bilet kupujesz w aplikacji. Z taksówek to polecić mogę FreeNow jeszcze, dużo kodów zniżkowych jest na tę appke. A co do atrakcji to jest mnóstwo, musisz zdecydować co cie interesuje i zaplanować sobie mniej więcej co chcesz zobaczyć, bo w 3 dni to nie uda się zbyt wiele.
  • Odpowiedz
  • 0
@ItsFine: Byłem we Francji w lipcu i to samochodem z wypożyczalni, jeżdża dziko ale nie ma tylu zjebow którzy lecą 100 km/h przez teren zabudowany czy wyprzedzają na przejściach dla pieszych i to totalnymi padakami bo w Polsce samochody są jedne z najstarszych. Gorzej to jest chyba w Bułgarii, Rumunii czy Litwie.

Nie ma na zachodzie takiego bandyctwa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FeyNiX: a wystarczyło wejść w Google maps i wyszukać lotnisko Balice - Kraków/Kraków główny. I byś wiedział jak z Dojazdem ¯\_(ツ)_/¯ tak samo z poruszaniem się po mieście.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gavilar: Ja pochodzę z zadupia w lubuskim blisko granicy dwóch województw czyli trzy powiaty obok. Pełno dróg z rowami i drzewami, stan samych dróg tez przeciętny ale idiotów to nie brakuje.

Z miesiąc temu czterech się rozbiło na prostym odcinku bo jeden zaczął wyprzedzać, za nim drugi który nawet nie widział drogi i trzeci z naprzeciwka się wyłonił i cztery rozbite.

Kawałek dalej jest łuk to jeden idiota 9 lat temu miał na nim 160 km/h aż się owinął wokół drzewa. Jego kolega który z zwyczaju miał jechać przez pewna wiochę 200 km/h bo była prosta 10 km tez szybko żywot
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FeyNiX: transport jeździ normalnie. Czy wynajmować zależy od tego czy masz zamiar zwiedzać centrum jak tak to nawet się nie pakuj w wynajem tylko jedź komunikacja. Najwięcej do zwiedzania masz głównie w centrum miasta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atreyu: nie da się dojechać autobusem prosto do dworca zlikwidowali linie 208 zostało jedynie 300 do osiedla podwawelskiego. No chyba że przyleci w nocy to jest 902 na dworze.
  • Odpowiedz
nie da się dojechać autobusem prosto do dworca zlikwidowali linie 208 zostało jedynie 300 do osiedla podwawelskiego. No chyba że przyleci w nocy to jest 902 na dworze.


@Lardor: o te wuje. Ostatnim razem jechałem właśnie 902, myślałem że coś jeszcze jeździ bezpośrednio. No ale jest szybka kolej

do Wieliczki zajedzie z centrum miasta wystarczy wsiadać w 304 z pod dworca gdzie jedzie pod samą kopalnie
  • Odpowiedz