Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest okropne? Te Juleczki, które zachwycały się fabułą 365 dni i widziały romantyzm w porwaniach i gwałtach przez gangusów. Książka stała się bestsellerem, kobiety miały mokro na myśl o byciu porwaną przez gangstera, widziały romantyczną historię w tym. Teraz okazuje się, że ta książka wcale nie musiała być fikcją, tyko była inspirowana okropnymi wydarzeniami, bo Lipińska obracala się w kręgach ludzi, co prawdopodobnie dokonywali gwałtów czy porwań. Jak się okaże, że Iwona Wieczorek została porwana i zamordowana przez jakiegoś ziomka tej dennej "pisarki", to też dla Juleczek będzie to romantyczne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#iwonawieczorek
  • 61
@niemaniema zamiast determinacja uzylbym zwrotu myślenie zyczeniowe. Komunizm jest ustrojem utopijnym, zawsze będę klasy uprzywilejowane, bo sami ludzie są chciwi, nawet jakby większość osób byla ok, to znajda się jednostki, które beda chciały kontrolowac innych, co doprowadzi do kolejnej wojny.
Klasizm sam w sobie jest szkodliwy. Prowadzi do wykluczen. Tak jak pisalem wyzej, po wczesniejszym Twoim komentarzu, sama go stosujesz mowiac, że ktoś nie jest lewicowcem. Jako osoba, która popiera Marksa w
@Dariel:
Stwierdzenie, że ktoś nie jest lewicowcem jest stwierdzeniem faktu, tak jak gdyby ktoś mówił, że jest katolikiem a modlił się do Zeusa, to chyba nie będzie nietolerancyjne i wykluczające zwrócić mu uwagę na niekonsekwencję i powiedzenie mu, że nie jest w ścisłym tego słowa znaczeniu katolikiem?

Nie stawiam się wyżej od innych, kiedy ktoś identyfikujący się jako lewicowiec powie coś "nielewicowego" to z nim/nią dyskutuje po prostu, czasem sama też
@Mihaueck
No to sie teraz skompromitowałeś xd
Holodomor nie był wywolany celowo.
I też nie dotknął tylko Ukrainy (ta teoria spiskowa zakłada że to było celowo żeby wymordować tylko Ukraińców).
w Rosji i Kazachstanie też był duży problem, w Kazachstanie nawet proporcjonalnie większy.
W 1932/33 były bardzo niekorzystne warunki przyrodnicze (choroby roślin, zbyt duże i małe opady), a ekipa Stalina tak chciała akurat ukraincow zagłodzić że jak się zorientowała że jest głód
@Mihaueck

Ok idź już być komuchem gdzie indziej. Jak Google gryzie i nie wiesz ile ofiar ma na koncie USA a ile światowa rewolucja komunozjebów to ja nie będę wyręczał. Poza tym zobacz na fun fact : do USA cały świat wali drzwiami i oknami. Komuchy musza do innych walić czołgami żeby poszerzyć strefę wpływu. Przypadek.


Kapitalizm przebija to dzisiaj wszystko w mikrolicytacji xD Zresztą sam komunizm jako twór nigdy realnie nie
@Filippa: tiaaaa a kto odmówił pomocy z zagranicy? Święty Mikołaj czy Stalin? Kto wydał rozkaz aby zabijać na miejscu ludzi zabierających zboże z kołchozów? Poza tym czytaj ze zrozumieniem - napisałem wyraźnie 5 milionów na Ukrainie i 8 w całym ZSRS? Jasne czy dalej tłumaczyć? Dzięki ale nie nie musisz mnie uczyć lewicowej historii - wystarczy prawda
Jakie Juleczki? Nie znam żadnej młodej dziewczyny, która by miała o tym cokolwiek dobrego do powiedzenia. Jak już to kobiety 40, 50+ wychowane w innych czasach, z mniejszą świadomością, z czasów, w których wmawiano im, że "łobuz kocha najbardziej" albo "bije bo mu zależy"


@niemaniema: Każdy się obraca w jakiejś bańce i zna ludzi ze swojej bańki. Takiego filmu nikt nie ogląda dla inteligentnej fabuły, ale dla emocji i żeby sobie
@niemaniema przykład z katolicyzmem jest duża hiperbola. Bardziej bym powiedzial, że jest to osoba nie chodzaca do kosciola i nie czytajaca Biblii.

Ze stawianiem się wyżej, to piszę onswoich wrazeniach z rozmowy, rzadko się mylę w ocenie czlowieka na żywo i poznałem kilka osob, które mialy takie same argumenty, wiec tez trochę bazuje na doswiadczeniu. Jednak rozmawiamy przez internet, wiec dużo rzeczy jak ton mowy czy reakcje odpadaja, wiec mogę sie mylic,
@kezu5osiem100: I w drugą stronę, można wyśmiać tych chłopków którym podobały się hity Vegi jak Pitbull ztym łysym karkiem.
@Dariel: No ja też miałem przypadek że rozmawiając z prawicowcem, rozmowa zeszła na szczepienia i po tym jak powiedział że wziąłem typ nagle rozmowa się zakończyła, więc widzisz lewica i prawica to jedno i to samo. Odklejeńcy są wszędzie.
@andrzej-roman ja nie przecze ;) po prostu w moim doswiadczeniu znacznie więcej osób o lewicowych pogladach tak reaguje, ale to nie znaczy że wszyscy lewicowcy są tacy oraz że nie ma takich osob po prawej stronie.