Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest okropne? Te Juleczki, które zachwycały się fabułą 365 dni i widziały romantyzm w porwaniach i gwałtach przez gangusów. Książka stała się bestsellerem, kobiety miały mokro na myśl o byciu porwaną przez gangstera, widziały romantyczną historię w tym. Teraz okazuje się, że ta książka wcale nie musiała być fikcją, tyko była inspirowana okropnymi wydarzeniami, bo Lipińska obracala się w kręgach ludzi, co prawdopodobnie dokonywali gwałtów czy porwań. Jak się okaże, że Iwona Wieczorek została porwana i zamordowana przez jakiegoś ziomka tej dennej "pisarki", to też dla Juleczek będzie to romantyczne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#iwonawieczorek
  • 61
  • Odpowiedz
@Dariel: Ja jestem przekonana, że osoby inteligentne częściej mają poglądy lewicowe. Prawactwo to zazwyczaj prymitywne przekonanie, że podatki złe, każdy jest kowalem swojego losu i jak ktoś jest biedny to ze swojej winy a poza tym to najlepiej, żeby było tak jak było bo każda zmiana to coś strasznego. Świat jest czarno-biały, obcy to wrogowie, nasi to przyjaciele. Wystarczą dwie szare komórki i już można mieć swoje poglądy polityczne.

Lewicowe
  • Odpowiedz
@niemaniema: XD, lewicowe myślenie zniuansowane :) czytałaś kiedyś jakichś lewicowych teoretyków czy tylko tak słodko bzdurki piszesz? Lewicowość jest powierzchownie tolerancyjna. Tu zawsze liczy się zbiorowość. A mieszanie racjonalizmu z lewicowością to już mega lol
  • Odpowiedz
@niemaniema: No właśnie np Kapitał tez, do tego Kolakowskiego, dzieła zebrane Lenina itp. I ofiary Pol Pota, rewolucji kulturalnej, ofiary Che (ten to jest dobry przykład- zwyrol, który uważał homoseksualistów za odpad społeczny stojący na drodze rewolucji jest idolem współczesnej lewicy ), wszystkie te osoby były tolerancyjnie mordowane z pełnym poszanowaniem ich praw oraz różnorodności. Cool story sista
  • Odpowiedz
@Mihaueck: Czyli przeczytałeś Kapitał i twój wniosek jest taki, że w lewicy liczy się zbiorowość a nie jednostka i że lewica jest powierzchownie tolerancyjna? xd

Co do ofiar to kapitalizm ma ich więcej na koncie - czy to w czasach kolonialnych, czy obecnie kiedy USA pod pozorem szerzenia demokracji wywołuje wojny w wielu krajach, plus sankcje gospodarcze, które kosztują każdego roku życie milionów ludzi w krajach tzw globalnego południa
  • Odpowiedz
@niemaniema: dobra nie ma sensu, z kimś kto nie rozumie idei, która popiera nie będę dyskutował. Co do ilosci ofiar to wielkie xd. Sam holodomor (a to nie była wojna tylko ideologia) to 5 milionów Ukraińców a 8-10 mln ofiar w całym ZSRS, o czym Ty piszesz?! Wesołych świąt i najlepszego w Nowym Roku pozostaje życzyć :)
  • Odpowiedz
@kezu5osiem100: Jakie Juleczki? Nie znam żadnej młodej dziewczyny, która by miała o tym cokolwiek dobrego do powiedzenia. Jak już to kobiety 40, 50+ wychowane w innych czasach, z mniejszą świadomością, z czasów, w których wmawiano im, że "łobuz kocha najbardziej" albo "bije bo mu zależy"


@niemaniema:

Kobiety 40+ po prostu potrzebują intensywniejszych doznań. Stąd zdrady i takie fantazje.
  • Odpowiedz
@kezu5osiem100: Litości, przecież każdy wie że Juleczkom czy też innym natchnionym, to się kasa gwałciciela podoba, więc przełykają całą resztę.
Jednak końcówka ksiązki, o ile ktokolwiek przy zdrowych zmysłach do niej dorwał, ma złe zakończenie... nie ma miłości po grób
xd
  • Odpowiedz
  • 2
@niemaniema przede wszystkim podstawowy błąd, to dzielenie spoleczenstwa na prawica-lewica. Dzielenie milionów ludzi na tylko dwie grupy to gruba przesada i prowadzi to do wojny my vs oni.
Dodatkowo, przypisujesz pozytywne cechy do grupy z którą się utozsamiasz, a te negatywne do tej przeciwnej.

Co do kompasu politycznego to znacznie lepiej przedstawia się na tradycjonalizm- postepowosc oraz libertianizm - socjalizm. Finalnie jestem gdzies posrodku spolecznego, a wolnosciowo w gospodarce. I tak, uważam że konfederacja to sciek przez to, że ich swiatopoglad kompletnie rozjezdza się od mojego. Z drugiej strony lewica jest dla mnie nie akceptowalna gospodarczo.

Natomiast swiat czarno-biały widza osoby ograniczone, to ze mówisz o wolności, to lewica również bardzo blokuje ludzi o innych poglądów (cancel culture). Niestety z moich rozmow mam złe doswiadczenia z osobami
  • Odpowiedz