Wpis z mikrobloga

@bocianbialy Bo miał dobry zespół PR pod przewodnictwem Stanowskiego. Niektórzy kibole z Legii nadal za nim tęsknią, a prawda jest taka, że gościu rządził jakby był w kasynie. Budżet naciągniety do granic możliwości i uzależniony od awansów do europejskich pucharów, jedna wpadka w eliminacjach i Legia by po bankructwie wylądowała w 3 lidze na nowej licencji.

Zresztą, to że Legia była jego sposobem na zostanie celebrytą najlepiej pokazuje ostatni Hejt Park. Leśnodorski
@IIIlIII: Aż mnie skręca jak widzę takie idiotyczne wypowiedzi.
Klub co roku awans do europejskich pucharów, potrafił wymienić trenera będąc na 1 miejscu, bo widział że drużyna nie robi postępu, co roku transfery się broniły i była jakaś spójna wizja w jakim kierunku ten klub ma iść. Frekwencja na stadionie była znakomita i atmosfera bardzo często też. Sklep osiągał rekordowe przychody, bar funkcjonał. Budżet z roku na rok był coraz większy
@baca1992 o dokładnie o tobie pisałem wyżej xD nie chce mi się samemu tego punktować, ale tutaj jest dosyć dokładnie wyjaśnione https://legia.net/news/finanse-legii-czesc-1-gdzie-sa-pieniadze-z-ligi-mistrzow/3729

Tl;dr Budżet rósł coraz bardziej, a za tym wydatki, które nie zawsze były dobrze rozplanowane (absurdalne pensje dla takich ananasów jak Jędrzejczyk, Necid, Chima-Chukwu, Besnik Hasi itp.). Większość budżetu stanowiły dochody za transfery, które nie zawsze okazywały się trafne, oraz premie za awans do pucharów, a ten awans zawsze wisiał
@trescoronas: To co się działo w klubie po jego odejściu jest konsekwencją złego zarządzania w kolejnych latach. Nikt nie kazał następnej ekipie planować budżetu w oparciu o awans do pucharów czy przegrywać z mistrzem Luksemburga / Kazachstanu czy innych krajów z 3-4 dziesiątki rankingu UEFA... Legia za Leśnego odpadała z Ajaxem po wyrównanym meczu a Legia Mioduskiego z Didelange...

@IIIlIII Moim zdaniem to ryzyko, które podejmowali było po prostu wzięte pod
@technojezus: a w międzyczasie dostał zakaz wykonywania zawodu za to że w jednej sprawie najpierw reprezentował pokrzywdzonego, a potem mu się odmieniło i reprezentował drugą stronę:)
@baca1992 Nie mam pojęcia jak stoi finansowo Raków, ale tam chyba finanse idą z dosyć sporej firmy jaką jest X-Kom. Nie wiem też jak to wygląda transferowo, ale raczej nie biją rekordów Ekstraklasy także raczej powinno być zbilansowanie. W każdym razie w Legii na pewno ten poziom finansowy był wyżej, a co za tym idzie upadek.

Ogólnie to cały czas wszystko krąży wokół ryzyka. Transfery były udane tak 50/50, ale nawet ci,