Wpis z mikrobloga

@pogop: jak ja sobie przypomnę baby ode mnie z podstawówki, to albo zwykłe miłe grażynki i te byly najlepsze, albo typowe wredne drące mordy babska. Jeszcze zawsze od angielskiego była młoda ładna, ale nie umiała dzieci ogarnąć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: nie powiedziałbym żeby moje nauczycielki w podbazie były jakieś wybitne. Ot normalne babki.
Za to z historii opowiadanych przez różową wynika, że kadra w jej wiejskiej szkole nie powinna znaleźć zatrudnienia w schronisku dla zwierząt, a one dzieci uczyły xD
A teraz? Dobrych pedagogów brak, bo dobry pedagog nie będzie się pakował do systemu polskiej edukacji.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RandomowyMirek: zaczynalem podstawówkę w 96, więc siła rzeczy przyrodę miałem od czwartej klasy, a więc od 99/2000... W klasach 1-3 była nauka o środowisku. Rozbicie na biologię i geografię było dopiero od 1 klasy gimnazjum.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reznerek: nie wiem dlaczego miałeś taki podręcznik.

Ja zaczynałem SP około 92 gdzie nie było w planach gimnazjum (ale byłem pierwszym rocznikiem który ostatecznie szedł tym #!$%@? torem) i miałem biologię w 4 klasie ¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr-proktor: no a nie widzisz, że masz tutaj książkę z 2001 roku od przyrody dla 6 klasy, jak to wytłumaczysz? Wikipedia też potwierdza moje słowa: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Przyroda_(przedmiot_szkolny)

W 2017 roku przyroda została wyparta z klas późniejszych niż 4: https://www.tvp.info/33777901/pierwszy-rocznik-w-vii-klasie-zobacz-jakie-zmiany-czekaja-uczniow-w-nowym-roku-szkolnym

Od V klasy w miejsce przyrody zostaną wprowadzone geografia i biologia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reznerek: ok, nie mam pojęcia - to było dobre 20 lat temu, ale czy możliwe że jest że roczniki 1985/1986 szły od 4 klasy programem starej szkoły podstawowe 8 letniej, a dopiero w trakcie zmieniono organizacje i wprowadzono gimnazja, więc było parę roczników które szły starym programem i miały biologię od 4 klasy?