Wpis z mikrobloga

Kompletnie nie rozumiem używania Piechniczka jako autorytetu piłkarskiego w obecnych czasach. Chłop już za czasow 3. miejsca w 1982 roku podobno nie był lubiany, a dalsze zasługi:
- W 1986 roku podobny 'sukces' jak Michniewicz teraz
- Kompromitacja podczas powrotu w latach 90.
- Bycie vce prezesem PZPN w czasach mocnego betonu i walka z Beenhakkerem, który obnażał ich niekompetencje

Ten człowiek jest dla mnie tak wiarygodny w sprawach współczesnej pilki jak Tomaszewski. A szczególnie, że będzie bronił Czesia za 'motywację' podczas mundialu i całej polskiej mysli szkoleniowej przed kolejnym zagranicznym krytykantem.

#mecz #pilkanozna #reprezentacja
  • 13
@IIIlIII: był dobry w tym 82, tak jak gwiazdor co zatrzymał Anglię, tylko trener z poza kraju może coś zmienic, ale nie wpuszczą i uwierz mi w sytuację, że mamy wyspy owcze, albanie, mołdawię i czechy kadra nie zagra na Euro bo nie przejdzie eliminacji, do pełni szczęścia brakowało by tylko, że Lewandowski ogłasza zakończenie kariery reprezentacyjnej i jesteśmy na poziome San Marino
@IIIlIII: 82 rok to jest porażka Piechniczka, wtedy spokojnie mogliśmy nawet wygrać złoto, ale na półfinał nie wystawił będącego w świetnej formie Szarmacha. Co jest jeszcze ciekawsze, to Szarmach pisał w swojej biografii że nie zagrał bo nie chciał zasponsorować trenerowi dachówek:

Szarmach był maszynką do zdobywania goli, ale selekcjoner Antoni Piechniczek miał z nim problem. Zresztą do dziś mówi się, że jednym z największych błędów kadencji Piechniczka było pominięcie Szarmacha
@IIIlIII: W ogóle którykolwiek ze starych pryków może być autorytetem jedynie dla niedzielnego kibica. Piechniczek udowodnił, że jest słabym a nawet beznadziejnym trenerem trenując Polskę w latach 96-97. Nie mam pojęcia jakim cudem jego słowa mają dziś jakąś wagę w mediach. A wykorzystanie jego wypowiedzi przez Michniewicza na zgrupowaniu było katastrofą. Rok 82 był 40 lat temu. To była wtedy inna dyscyplina sportu xD Wolne tempo, brak pressingu, bramkarze łapali podania
@IIIlIII: tak jak piszesz, jest bardzo dużo podobieństw pomiędzy Piechniczkiem a Michniewiczem. Kiedyś na yt był wrzucony wywiad Fedka dla TVP z Antonim po meczu eliminacji MŚ 98. Nie mogę go teraz znaleźć, ale No retoryka identyczna do grubasa. Jest za to nagranie programu po Anglii 97, gdzie można znaleźć kilka podobieństw w jego wypowiedziach a propos mediów np.
Emcis8 - @IIIlIII: tak jak piszesz, jest bardzo dużo podobieństw pomiędzy Piechniczki...
@IIIlIII: Piechniczek był nawet bardziej skonfliktowany z kadrą, którą prowadził w 1997/98 w eliminacjach do MŚ we Francji od grubasa w 2022. Andrzej Juskowiak mógłby wiele na ten temat powiedzieć