Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem, tydzień temu zauważyłem, że mój #kot ma luźny palec od tylnej łapy. Nic go nie bolało, nie kuleje itp ale koleżanka mnie namówiła, żeby iść do weta. Okazało się, że jakimś cudem go sobie złamał i to całkiem konkretnie (pic rel). Jako, że minął co najmniej tydzień - jest jakaś tam szansa, że już to się tak zrasta. Ogólnie kot kompletnie nic z tego sobie nie robi ale wetka powiedziała, że albo mu się zrośnie i wszystko będzie ok - po prostu krzywy paluch, albo może się też zrobić tam martwica i, że w sumie to najlepiej będzie amputować. Wtf?! Chce się wybrać do innego weta bo to raczej skrajne rozwiązanie i średnio mi się podoba, polecacie jakiegoś weta-ortopedę w #gdansk lub #trojmiasto co by mu naprawił palucha?
Zdjęcie gagatka w komentarzu.
#kiciochpyta
tehacz - Mirki, mam problem, tydzień temu zauważyłem, że mój #kot ma luźny palec od t...

źródło: comment_1671741738XKryZNu5wVqZmNhfcTbJP2.jpg

Pobierz
  • 18
  • 0
@deptacz_gnoju: a jak długo czekać? Tam babki powiedziały, że z 2 tygodnie. Nie ukrywam, że wolę opcje krzywy paluch niż amputacja, ale no wiadomo jak mus to mus. Śrubowanie palca co ma 4x10mm to niezła sztuka :(
@Sandrinia: konsultacja o tej porze u mje w szpitalu to £215.

Śrubowanie palca co ma 4x10mm to niezła sztuka :(


@tehacz: to sztuka dla sztuki. Zrosnąć się nie zrośnie bez opatrunku, za to wytworzy się staw rzekomy, może bedzie bolał, może nie. Jeśli faktycznie nie boli, to moze to jest stare i już jest staw rzekomy, wtedy zostawić jak jest.
  • 0
@deptacz_gnoju: Dzięki za rzeczową pomoc, poczekam jeszcze kilka dni, codziennie to macam, generalnie kota nie boli ale jak tylko zacznie lub zrobi się jakaś rana no to wiem jaki jest finał. Może pójde jeszcze na jakąś konsultację z wetem-ortopedą.
@tehacz: kiedys jak kot mi zle zeskoczyl z drapaka i sobie zrobil cos z kolanem to na swietokrzyska do trojmiejskiej kliniki weterynaryjnej pojechalem, tam przeswietlili (na tyle na ile sie dalo bo gnojek sie wiercil), ale wymienili jakiegos ortopede zwierzecego w gdyni, by w razie problemow sie konsultowac. Jak chcesz to zadzwon do TKW i spytaj o tego ortopede.
Tak jak myślałem deptacz_gnoju miesiąc temu sam na Mirko pytał o coś z nie swojej dziedziny. Jak myślicie, została mu wystawiona faktura? Udało się uzyskać odpowiedź bez płakania ile to kosztuje w CYWILIZOWANYCH krajach?
Kisnę.